Zavrieť

Porady

oslobodenie od platenia dane za komunalny odpad

Poprosím poradiť ohľadom platby dane za komunálny odpad. Moj manžel doniesol potvrdenie že pracuje mimo domova a že mu poskytujú ubytovanie a na našom obecnom urade my povedali že to neuznaju pretože pracuje na Slovensku keby pracovala v inej krajine tak by mu uznali odpustenie dane.Je to tak dane v zakone?Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    asi máš na mysli poplatok za KO.
    treba si prečítať VZN vašej obce - tam je presne, že kedy a koľko dávajú zľavu.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronika498 ano presne ten, pani na urade sa mi ohanala zakonom
    Tweety VZN vychádza zo zákona, tak veľmi neklamala.
    Katy a R však samozrejme - zákon 582/2004 plus VZN - keď tej pani "na úrade" neveríš, tak si to sama over.
    Tweety Koment patril veronike.
    Katy a R veď aj môj je pre veroniku
    ivka70 u nas uznaju 50% zlavu len v pripade, ze ma clovek inde prechodne bydlisko, treba fakt precitat to VZN, ulavy su pre kazdu obec individualne definovane v nom
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    To, ze pracuje mimo domu este neznamena, ze nemusi za KO platit.Mal priniest potvrdenie, ze tam plati aj za KO,mozo by uradnicka ustupila.
    Inak, rozhodnutie o plateni,ci neplateni si obce upravuju same,precitaj si vase VZN,ako pise Katy a R,tam by mali mat podrobne napisane.
    Niektore obce oslobodia od zaplatenia uplne, niektore daju zlavu napr.50%,niektore neuznaju a ludia musia platit na viacerych miestach.

    oslobodenie od platenia dane za komunalny odpad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.