Zavrieť

Porady

Priebežné položky

Prosím vás na čo sa používajú priebežné položky v JU, čo všetko sa tam účtuje?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    ivti
    Prosím vás na čo sa používajú priebežné položky v JU, čo všetko sa tam účtuje?
    Cez priebežné položky v JÚ sa účtuje pohyb hotovosti medzi bankovým účtom a pokladňou a naopak.

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    A podĺa predchádzajúcich príspevkov aj zúčtovanie platieb kartami, kým suma nabehne na účet.

    ivti je offline (nepripojený) ivti

    ivti
    Môžete mi podrobne vysvetliť platbu platobnou kartou? Účtujem to na základe bankového výpisu, t.j. tú sumu dám cez banku najprv do priebežných položiek-príjem a vzápätí cez banku priebežné položky výdaj?A ako sa zaúčtuje založenie nového účtu v banke s vkladom 1000 Sk?Cez pokladňu do priebežných položiek-príjem,vzápätí cez banku priebežné položky-výdaj?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ivti
    Môžete mi podrobne vysvetliť platbu platobnou kartou? Účtujem to na základe bankového výpisu, t.j. tú sumu dám cez banku najprv do priebežných položiek-príjem a vzápätí cez banku priebežné položky výdaj?A ako sa zaúčtuje založenie nového účtu v banke s vkladom 1000 Sk?Cez pokladňu do priebežných položiek-príjem,vzápätí cez banku priebežné položky-výdaj?

    Výber kartou :

    príjem pokladňa -priebežné položky výdaj/ ešte nemáš výpis/
    výdaj banka - priebežné položky príjem /už na základe BV/

    Pri založení nového účtu :
    výdaj pokladňa - priebežné položky príjem
    príjem banka - priebežné položky výdaj/na základe BV/

    ivti je offline (nepripojený) ivti

    ivti
    A ako sa zaúčtuje vklad SZČO na účet? Má to ísť najprv cez pokladňu a potom cez priebežné položky na účet v banke? Alebo priamo len cez banku?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ivti
    A ako sa zaúčtuje vklad SZČO na účet? Má to ísť najprv cez pokladňu a potom cez priebežné položky na účet v banke? Alebo priamo len cez banku?
    Pokiaľ sa peniaze vyberú z pokladne a vložia sa na BÚ :

    pokladňa výdaj - priebežné položky príjem
    banka príjem - priebežné položky výdaj/ pri obdržaní a účtovaní BV/

    ivti je offline (nepripojený) ivti

    ivti
    Zita5
    Výber kartou :

    príjem pokladňa -priebežné položky výdaj/ ešte nemáš výpis/
    výdaj banka - priebežné položky príjem /už na základe BV/

    Pri založení nového účtu :
    výdaj pokladňa - priebežné položky príjem
    príjem banka - priebežné položky výdaj/na základe BV/
    A ak sa niečo platí platobnou kartou? Napr. PHM, tiež sa to neobjaví hneď v banke, takže najprv cez priebežné položky?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pokiaľ by to bol priamy podnikateľský vklad - pri začiatku podnikania :

    účtuješ na základe BV ............príjem banka - príjem neovplyvňujúci ZD . podnikateľský vklad .

    ivti je offline (nepripojený) ivti

    ivti
    Zita5
    Pokiaľ sa peniaze vyberú z pokladne a vložia sa na BÚ :

    pokladňa výdaj - priebežné položky príjem
    banka príjem - priebežné položky výdaj/ pri obdržaní a účtovaní BV/
    Nie nevyberá sa z pokladne, SZČO dostal tie peniaze od rodičov a vložil ich na účet v banke, potom to je ako?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ivti
    Nie nevyberá sa z pokladne, SZČO dostal tie peniaze od rodičov a vložil ich na účet v banke, potom to je ako?
    Tak ako som písala v príspevku č. 9, ale ešte správnejšie by malo byť :

    príjem pokladňa - príjem neovplyvňujúci ZD-podnikateľský vklad
    výdaj pokladňa - príjem PP
    príjem banka - výdaj PP /pri BV/

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ivti
    A ak sa niečo platí platobnou kartou? Napr. PHM, tiež sa to neobjaví hneď v banke, takže najprv cez priebežné položky?

    Ak platíš PHM cez kartu ...tam by som účtovala pri obdržaní BV platbu PHM a k tomu by som priložila blok . V tomto prípade by som to nepreháňala cez PP .

    Banka výdaj - výdavky ovplyvňujúce ZD - prevádzková réžia .

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Zita5
    Ak platíš PHM cez kartu ...tam by som účtovala pri obdržaní BV platbu PHM a k tomu by som priložila blok . V tomto prípade by som to nepreháňala cez PP .

    Banka výdaj - výdavky ovplyvňujúce ZD - prevádzková réžia .
    Lenže dátum na bloku je napr. 5.6. a na výpise z banky 7.6. - potom to musí ísť cez priebežné položky.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Fany
    Lenže dátum na bloku je napr. 5.6. a na výpise z banky 7.6. - potom to musí ísť cez priebežné položky.
    Ak dáš v banke na priebežnú položku, kam dáš druhú prieb. položku? V pokladni ti nevznikol pohyb, pokiaľ bolo platené cez firemný účet.

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Bloček z benzinky : 5.6. ............ 501, 343/261

    výpis z banky: 7.6. ................... 261/221

    samozrejme ešte cez analytiky. Ja mám na bločky prieb.pol. 261.002, inak 261.001

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Fany
    Bloček z benzinky : 5.6. ............ 501, 343/261

    výpis z banky: 7.6. ................... 261/221
    ach jáájjjjj, to áno. Som sa pozabudla, že sme od začiatku v téme PÚ (i keď ja to dávam na 379 radšej, nie na 261) a zadávateľ otázky nabehol s JÚ.

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Paula
    ach jáájjjjj, to áno. Som sa pozabudla, že sme od začiatku v téme PÚ (i keď ja to dávam na 379 radšej, nie na 261) a zadávateľ otázky nabehol s JÚ.
    Tiež som to dávala cez 379, ale po diskusii tu niekde v Porade som prešla na 261. Vraj to nieje záväzok. Myslím, že mali pravdu. Je to len časový nesúlad medzi položkami, ako pri vklade alebo výbere z banky. Ale transakcie vlastne už prešli.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Fany
    Tiež som to dávala cez 379, ale po diskusii tu niekde v Porade som prešla na 261. Vraj to nieje záväzok. Myslím, že mali pravdu. Je to len časový nesúlad medzi položkami, ako pri vklade alebo výbere z banky. Ale transakcie vlastne už prešli.

    Fany to bude asi nasledovký link



    http://www.porada.sk/showthread.php?...=Platba+kartou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.