Zavrieť

Porady

vrátené zdravotné poistenie

zdravím, nedávno som písal o tom, že ZP mi vrátila na účet poistné, ktoré som platil v rokoch 2012 až 2013 za bývalého zamestnanca, ktorý mal zníženú pracovnú schopnosť, ale sa mi s tým nepochválil. činí to 557 eur.z toho je 5% zamestnávateľ a 2% zamestnanec. viem už ako to ďalej vysporiadať, len neviem ako túto cifru zatiaľ zaúčtovať v JÚ. tých 5% zo sumy ako POZD, lebo to musím zdaniť, a 2% ako ? tie potom zdanené vrátim bývalému zamestnancovi. ide mi len o to zaúčtovanie, kým ich pošlem zamestnancovi.Ďakujem za odpovede.
4 komentárov     zbaliť
fortunka A je k tomu rozpis nejaky, napr. vykazy mesacne opravene? POdla rozdielu s minulym obdobim by som to vzdy porovnala a urobila tabulku a az potom uctovala. Ako uctujes mzdy normalne? Zamestnancov-ske % kam uctujes? DO VOZD alebo VNZD? Tak presne tak ale opacne to zauctujes...
lotina dávam ich do VOZD. Čiže tie 2%dám do VOZD mínusom? inak sa mi to nedá. ale dík za odpovede.
fortunka Nie das to do POZD, tak ako tych 5% (celu tu sumu co ti pride od poistovne)... a nasledne to co posles spat zamestnancovi bude VOZD. Ono sa to vynuluje. Ale myslim ze aj keby to islo minusom tak sa nic nestane... treba pozriet vplyv na DZ , aby bol nakoniec spravny.
lotina tak ok, ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    vrátené zdravotné poistenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.