Zavrieť

Porady

Treba zvysit zaklad dane?

Mam fakturu vystavenu za 12/2015 za prenajom parkovacieho miesta, ktora nebola do konca roka 2015 uhradena. Ide o ciastku 95 EUR bez DPH. Musim o tuto sumu 95 EUR navysit zaklad dane pri vypocte dane z prijmu PO za rok 2015 ?
kn-alka prečo? nemáš ju účtovanú v príjmoch?

vystavenú myslíš vyšlú?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    evuš Majka, takže ak máme prenajaté priestory a za 12/15 dostanem fakúru za prenájom až začiatkom roku 2016 musím navýšiť o túto sumu ZD roku 2015?? PU, platca DPH....na DF je dátum plnenia 31.12.2015
    Tweety ak ju nemáš naúčtovanú do r. 2015, tak nič nenavyšuješ, ale ak ju dáš do r. 2015, tak áno
    evuš ..aj keď sme PO a aj prenajímateľ je PO?
    Tweety aj
    evuš ..takže, keď som fúkla nájom za 12/15 do r. 2015 cez 518/326 je to pripočitateľná položka ? ...chápem správne...
    Tweety tak, tak
    Tweety kuk napr. aj tu https://www.podnikajte.sk/dane-a-uct...ade-2015.xhtml
    evuš Majka, vďaka, stále som sa z toho nevedela vysomáriť...takže v roku 2015 bude pripočitateľná, uplatním si v nákladoch až v roku 2016...
    Tweety od 1.1. 2015 sa to už netýka len platieb pre FO, no v nákladoch bude v r. 2015, ak ho tam zaúčtuješ, len bude nedaňovým
    evuš Maji, si poklad...díky a do ktorého riadku DPPO "zastrčiť" ten nájom /nedaňový/ ?
    maculienka20 ano, ide o nezaplatenu vydavok, dakujem za potvrdenie, myslela som si, ze treba navysit ZD, ale nebola som si ista, vdaka !
      zbaliť

    Treba zvysit zaklad dane?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.