Zavrieť

Porady

Základ dane na registr.pokladniciach

Podľa §71 musí doklad z ERP obsahovať aj základ dane /§71 ods.2 pís.g)/.
Veľa firiem /napr. aj TESCO/ však základ dane na bločku z ERP neuvádza, a podľa konzultácii na daňovom úrade ne je možné si takúto DPH udpočítať a nie je možné ani ručné dopísanie základu dane na bloček. U našich zákazníkov som našiel desiatky takýchto bločkov, a to si viete predstaviť ako penili, ked som ich upozornil na to že tie bločky nie sú OK. Nemáte niekdo nejaké stanovisko k tomuto problému, prípadne ako to riešiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Monika je offline (nepripojený) Monika

    Monika
    Akurát včera som bola na školení o DPH a daňová poradkyňa z BA sa dotkla aj tohto problému. Jej odpoveď bola asi taká, že si ten základ dane máme dopísať ručne /zatiaľ/ a upozorniť takéhoto predajcu na chybu listom.
    Či to bude akceptovať daňový úrad, to neviem, názory boli rôzne, vraj je to falšovanie dokladu, ale na druhej strane je tiež pravda, že sa nebudeme pred nákupom pýtať, či doklad z registračnej pokladne obsahuje aj základ dane.
    Čiže jej odpoveď bola - dopísať základ dane ručne.
    Pekný deň.

    Základ dane na registr.pokladniciach

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.