Zavrieť

Porady

Skolenie a stravne

Ahojte,
este len dnes som sa zaregistrovala, tak to hadam zvladnem. Mam pripad: zamestnanci boli na skoleni. Prisla mi faktura, na su rozpisane rozne naklady: parkovne, prenajom miestnosti, strava, ubytovanie. Ako zuctovat jendotlive naklady a ako je to s ich danovou uznatelnostou a uznanim DPH? Vdaka za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    DanielaT
    Ahojte,
    este len dnes som sa zaregistrovala, tak to hadam zvladnem. Mam pripad: zamestnanci boli na skoleni. Prisla mi faktura, na su rozpisane rozne naklady: parkovne, prenajom miestnosti, strava, ubytovanie. Ako zuctovat jendotlive naklady a ako je to s ich danovou uznatelnostou a uznanim DPH? Vdaka za radu.
    Všetko sú to služby 518AE. Ak ste platcom dph, a fa splňa všetky náležitosti na jej uplatnenie, tak si právo na odpočet dph uplatníte..

    DanielaT je offline (nepripojený) DanielaT

    DanielaT
    Sme platcami takze v pohode. Len som si neni ista s tym stravnym. Dobre tam toho pojedli a popili. Ozaj je to danovou uznatelne?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    DanielaT
    Sme platcami takze v pohode. Len som si neni ista s tym stravnym. Dobre tam toho pojedli a popili. Ozaj je to danovou uznatelne?
    Ak to stravovanie je súčasťou faktúry za školenie, tak v tom nevidím problém.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Tweety
    Ak to stravovanie je súčasťou faktúry za školenie, tak v tom nevidím problém.
    Ale ak by toho bolo tak veľa, že až, až, dala by som nadlimit na nedaňový náklad.
    Naposledy upravil Tweety : 13.06.06 at 09:45
    DanielaT
    Ahojte,
    este len dnes som sa zaregistrovala, tak to hadam zvladnem. Mam pripad: zamestnanci boli na skoleni. Prisla mi faktura, na su rozpisane rozne naklady: parkovne, prenajom miestnosti, strava, ubytovanie. Ako zuctovat jendotlive naklady a ako je to s ich danovou uznatelnostou a uznanim DPH? Vdaka za radu.
    Mala som tento prípad a po rozhovore s auditorom sme parkovne prenájom a ubytovanie zaučtovali na 518 ale stravné sme rozčítali podľa cestovných nákladov, na dni čiže zákonom určená výška je 208 Sk na deň krát dni, s tejto sumy sme vypočítali DPH a zaúčtovali sme ako DPH, s rozdielom sumy medzi fakturovanou sumou a vypočítanou sumou sme dali na 512 ako pripočítateľná položka a DPH sme dali už len na 548, ktorú si nemôžeme uplatninť. Dúfam, že som pomohla

    Emila je offline (nepripojený) Emila

    Emila
    Výška stravneho pri bezplatnom zabezpečení stravovania nie je linitovaná zákonom o cestovných náhradách, takže pokiaľ sa nejedná o alkoholické nápoje, môžeš účtovať v plnej výške stravne na 512AE. Poznámka: za predpokladu, že zúčastnaní boli všetci zamestnanci Vašej spoločnosti. Ak tam boli aj nejakí "hostia", toto by som účtovala na repre 513AE.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.