Zavrieť

Porady

Ovčie rúno

Aké máte skúsenosti s ovčím rúnom (vankúš + prikrývka). Chcela by som si ho kúpiť, nemáte kvalitný a lacný tip - kde ?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

fipina
Aké máte skúsenosti s ovčím rúnom (vankúš + prikrývka). Chcela by som si ho kúpiť, nemáte kvalitný a lacný tip - kde ?
Už som raz písala, že mám z AMETIS.., fakt maximálna spokojnosť!
Naposledy upravil Tweety : 13.06.06 at 13:32
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Viem, ako to vyzerá, ale nemám s tým skúsenosti. Dá sa to prať ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

fipina
Viem, ako to vyzerá, ale nemám s tým skúsenosti. Dá sa to prať ?
Samozrejme a je na to taká lanolínová tekutinka.(tekutý prostriedok). Ale musím napísať, že ovčie rúno má samočistiacu schopnosť, preto nepotrebuje časté pranie.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

A výhodou je, že v zime môžeš kľudne spať pri otvorenom okne a nie je Ti zima. Mám to už niekoľko rokov a spí sa v tom skutočne výborne. Zatiaľ som to neprala, iba to občas poriadne vyprášim, pretože prach do toho sadá. Švagriná to perie ručne vo vani v tekutom pracom prostriedku na pravú vlnu.
Príjemné sníčky.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Mame prestieradla, vankuse a deky uz niekolko rokov, sme s tym vsetci veelmi spokojni. Periem to rucne vo vani v tekutom pracom prostriedku, ako pisali predo mnou, asi dva razy do roka. V zime je pod tym prijemne teplo a v lete prilis nehreje. Mozem odporucit. Kupila som to v predajni RUNO, ktora bola kedysi aj v Martine. Mam dojem, ze teraz je v Ziline. Obcas ponukaju nemecke vyrobky, ale tie su pri rovnakej kvalite asi 5x drahsie. Videla som predavat aj v Tescu, asi pred rokom, kompletna suprava stala cca 6000 Sk na jednu postel.
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Ako zistím, či je pravé? Určite nie sú všetky rúna kvalitné a rovnaké. Aký je medzi nimi rozdiel?
A ten prostriedok sa dá bežne kúpiť v obchode ?
Viem, že ho ponúkajú pri prednáškach, no v obchode som ho nevidela.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

fipina
Ako zistím, či je pravé? Určite nie sú všetky rúna kvalitné a rovnaké. Aký je medzi nimi rozdiel?
A ten prostriedok sa dá bežne kúpiť v obchode ?
Viem, že ho ponúkajú pri prednáškach, no v obchode som ho nevidela.
Mám pocit, že jeden čas mal v ponuke toto ovčie rúno aj zásielkový obchod Horizont. Ako zistiť, či je to to pravé neviem, tú súpravu, čo mám ja, zohnala niekde švagriná cez dílera. A prací prostriedok sa dá kúpiť bežne v drogérii, je to taká ružová fľaša a je na nej uvedené, že je to prací prostriedok na čistú vlnu.
Každopádne by mal byť na každom kuse prišitý znak, že sa jedná o čistú vlnu - to asi poznáš, také čierne klbko do trojuholníka. Neviem, či som to náhodou nevidela aj v nejakých hypermarketoch, alebo na takých akciách, ako sú Vianočné trhy.
0 0
Nikitenko Nikitenko

Nikitenko je offline (nepripojený) Nikitenko

Špeci predajňa na MERINO produkty u nás v BA je pri TESCO (pôvodne/starý PRIOR) v centre mesta... tuším ul.Kamenné námestie. Treba kolmo prejsť cez električkovú trasu/trať a ste tam. Ja som pre seba a manželku kúpil 2ks: prestieradlo + deka/prikrívka + vankúš a je to juper. Ako už písali... treba to 1-2x/rok poriadne vyprášiť, potom trochu vymáčaž vo vani s polovlažnou vodou a cca 1x/mes pokropiť rozprašovačom v ktorom je voda a 1-5 kvapiek lanolínového olejíka. Tento sa dá väčšinou kúpiť spolu s tovarom. No a teraz zo zdravotného... manželka po pár týždňoch stratila, presnejšie sa jej radikálne znížili alergické reakcie... kýchanie, bolesť krížov a hlavy. Vrelo odporúčam. Ak máte na to peniažky... neváhajte !!!

Nikitenko
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Ja mám ovčie rúno z Nemecka a má originálnu značku všitú v rohu a ešte je tam aj vyobrazená pekná ovečka. Som maximálne spokojná , tiež perim ručne v špec. prostriedku.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Našiel som jeden internetový obchod :

http://www.hippovet.sk/index1.php?su...Ovčie%20rúno
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Ďakujem Vám veľmi pekne. Presvedčili ste ma. Už len nájsť rozumnú cenu.
0 0
pavel9 pavel9

pavel9 je offline (nepripojený) pavel9

Maximálna spokojnosť. Nebudem opisovať to čo tu viacerí napísali. Opakoval by som ich názory.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Ja budem mať teraz narodky a tak som si zaželala ovčie rúno.Tiež som sa nevedela rozhodnúť,hlavne to pranie mi je záhadou /že sa to tak nešpiní/.Rozmýšľala som,že by som si to 2x do roka dala do čistiarne.Fipina ozvi sa ,keď si to rúno kúpiš,že čo a ako.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

vema
Ja budem mať teraz narodky a tak som si zaželala ovčie rúno.Tiež som sa nevedela rozhodnúť,hlavne to pranie mi je záhadou /že sa to tak nešpiní/.Rozmýšľala som,že by som si to 2x do roka dala do čistiarne.Fipina ozvi sa ,keď si to rúno kúpiš,že čo a ako.
Do čistiarne nie, treba to prať.Videla si ovečku v čistiarni?
Neboj sa fakt sa to tak nešpiní, ako klasické.
Naposledy upravil Tweety : 22.06.06 at 11:48
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Už sa teším,vyrazíme v piatok na nákup.Ďakujem..
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

vema
Už sa teším,vyrazíme v piatok na nákup.Ďakujem..
Teš sa teš, len si daj pozor na kvalitu.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

U nás v PRIORE je oddelenie na výrobky z ovčieho rúna.Dôkladne sa popýtam na všetko a keď kúpim napíšem.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Mne tiež to samočistenie nedalo pokoj, prala som rúno asi po pol roku užívania a mala som menší šok. Voda bola oveľa čistejšia, ako keď vyperiem vlnený sveter po týždni nosenia. Úplne stačí sem tam dať prevetrať.
0 0
pavel9 pavel9

pavel9 je offline (nepripojený) pavel9

To samočistenie je naozaj pravda. Ak si všimnete naše ovečky,pasúce sa teraz na lúkach, pozrite sa aké sú ufúľané, ale hneď pod povrchom je čistučké. A predpokladám, že vy sa nebudete váľať po zemi s prikrývkami. Naozaj stačí vyprášiť po niekoľkých dňoch od prachu, ktorý nasadá, a oprať až po roku, dva. Nezabudnúť pri praní na prostriedky obsahujúce lanolín.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Tak,ovčie rúno už mám doma.Kúpila som ho u nás v PD.Je to náš výrobok RÚNO Žilina s.r.o.Má označenie ako 100% ovčia vlna.Záručný list na 2 roky,myslím,že je to v poriadku.Je biele a pozostáva z podložky,paplóna a ja som si kúpila iba malý vankúšik, aj to bez náplne,lebo ja neznášam,keď mám vysoko hlavu.Veľký vankúš nepoužívam,iba t.z.kapric.Toto všetlo stálo 5400.-Sk.Zdá sa mi to bezchybné a je to krásne.Keby som kúpila aj veľký vankúš,tak by to stálo asi 6080.-Sk,to len pre inf.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať