Zavrieť

Porady

problem s 192.168.1.1

Zdravím,
chcel by som sa opýtať že ako sa mam dostať do nastavenia routra. Ked napíšem ip 192.168.1.1 ktora je v navode tak mi napíše toto: Web 192.168.1.1 zamietol pripojenie.
ERR_CONNECTION_REFUSED.
Može byť že mi to zablokovali pri montaži routra? je to router TP-LINK TL-WR841N. Potreboval by som sa do nho dostat a zmenit si heslo.
Ked bol u nas typek z mcomu (od nich mame internet) co to montoval tak mu na jeho notebooku ta IP išla.
Ďakujem.
Naposledy upravil messiah : 18.03.16 at 13:55
Bez názvu.png  
Bez názvu.png  
1/1
3 komentárov     zbaliť
Kabaka123 blbá otázka, ale kábliky si pozrel? podoťahoval? všetko je zapojené? tiež máme wifi router TP_LINK a včera sme špiritizovali, prečo nám nejde internet, signál dobrý pripojenie bolo.... ale router vypojený z elektriky a nesvietila kontrolka internet /umývala som dlážku, kábel som nechtiac vytiahla/
messiah mám
Kabaka123 ok, tak je potom problém inde
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    TP-Linky: skús 192.168.0.1, alebo 192.168.1.0 - zablokovať by ti nemali právo - ty si predsa potrebuješ nastaviť svoju sieť - jej zabezpečenie a to sa dá len vstupom do administrácie.
    Podľa obrázku dedukujem, že to robíš cez kábel, niektoré TP Linky totiž pripojenie do administrácie cez WiFi zamietajú (ochrana)
    15 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mecky 192.168.1.0 urcite nie, to je adresa siete
    misoft Dal som možnosti - pretože môj TP-L ide cez 192.168.0.1
    http://www.pakpoint.org/what-is-defa...-router/12314/
    http://setuprouter.com/router/tp-lin...720n/login.htm


    http://portforward.com/english/route...inistrator.htm
    skús 192.168.62.1
    mecky ide o to ze 1.0. nieje ani moznost, taka adresa nieje (obycajne) pouzitelna,
    messiah Áno robím to cez kábel. a nefunguje ani jedna.. Ale ďakujem
    misoft Skús "pingnúť" na vlastný router. Ak "ping" prejde, problém je potom v prehliadači, ktorý túto IP adresu blokuje.
    messiah Čo znamená to Pingnuť?
    Ing. Ľubomír Janoška V príkazovom riadku zadať
    ping 192.168.1.1

    odpoveď
    Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time<1ms TTL=64
    znamená, že počítač "vidí" na adresu 192.168.1.1,

    odpoveď
    Request timed out
    alebo
    Reply from 192.168.1.1: Destination host unreachable
    znamená, že počítač nevidí na tú adresu.
    messiah C:\Users\patri>ping 192.168.1.1

    Pinging 192.168.1.1 with 32 bytes of data:
    Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time<1ms TTL=64
    Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time<1ms TTL=64
    Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time<1ms TTL=64
    Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

    Ping statistics for 192.168.1.1:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
    Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 0ms, Maximum = 0ms, Average = 0ms

    C:\Users\patri>
    toto tam mam
    misoft A ako máš nastavenú svoju sieťovú kartu? Ak treba, nastav na automatiku.
    Tiež niečo o tom: http://ccm.net/faq/28619-wireless-ro...to-192-168-1-1
    misoft Ako som písal - môj má prístup cez 192.168.0.1 a je to TP-Link WR841N - takže musí cez to ísť.
    A pozerám na obrázok tvojho výpisu pingu - to si kde "pingal"? IP 100.125.78.1 predsa nie je adresa tvojho routeru
    https://www.iplocation.net/
    100.125.78.1 United States California Los Angeles (Westchester)
    Geolocation data from IP2Location (Product: DB6, updated on 2016-3-6)
    Carrier-Grade NAT RFC6598 Not Available Not Available Not Available
    messiah IP config default gateway
    Ethernet adapter Ethernet:

    Connection-specific DNS Suffix . :
    Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::7084:64ae:6bc3:e371%6
    IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 100.125.78.254
    Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
    Default Gateway . . . . . . . . . : 100.125.78.1
    Ing. Ľubomír Janoška Ešte by som teoreticky uvažoval aj o alternatíve, že LANka má adresný priestor 100.*.*.* - čo som u krabicových riešení nikdy nevidel, iba o profesionálnych, konfigurovaných. Ale toto nie je krabicové riešenie, keďže ho maník konfiguroval pri inštalácii.

    Takže by som skúsil otvoriť v prehliadači 100.125.78.1, či sa mi prihlási router.
    messiah skušal nefunguje...
    misoft Tá IP 100.125.78.254 je pridelená od poskytovateľa pre ten router v ich sieti Mcomu. To nie je IP adresa routera. Takto sa router hlási ako jeden počítač v sieti Mcomu.
    messiah A nefunguje mi ani to CD čo bolo v balení.
      zbaliť

    nunenko je offline (nepripojený) nunenko

    prďous, táraj, gágaj nunenko
    IP zistiš
    MyLanViewer Network/IP Scanner
    http://www.mylanviewer.com/MyLanViewer-setup.exe

    alebo podľa obrázku das zobraziť webovu stranku zariadenia (klik pravym tlacitkom na branu
    Naposledy upravil nunenko : 19.03.16 at 17:54 Dôvod: doplnenie
    Bez názvu-1.jpg  

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pozri si, ci nemas na svojom NB blokovane take adresy v nastaveniach browsera, pripojenia, lan, ked, tak si tam dopln tuto adresu do adries, ktore nema hladat na internete.
    messiah Áno skúšal neide to
    messiah Dakujem ale nie

    Stasa68 je offline (nepripojený) Stasa68

    Man Stasa68
    Spusti program CMD , a napíš tento prikaz ipconfig /all , vypíše ti IP adresy hladaj Ip brána , to číslo je IP adresa routra ,kazdy poskytovatel ma svoju ip adresu ktorou nakonfiguroval router a preto sa nemusi zhodovat s defaultnou adresou zariadenia
    17 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    messiah 100.125.78.1 mam tam tuto ale aj tak mi nefunguje
    Stasa68 spusti znova CMD program a napis tam tento prikaz ping 100.125.78.1 musis dostat odpoved odoslanych paketov ak ju nedostanes znamena to ze je vypnute odovzdavanie paketou v routry , v tom pripade sietovym kablom si prepoj router s pc vo vlastnostiach sietovej karty v pc si pozri ci mas pridelenie ip adresy automaticky ak ano prepni na manualne a zadaj tam ip adresu takto tvoja ip bude 100.125.78.10 maska 255.255.255.0 brana 100.125.78.1 a 1DNS bude 100.125.78.1 to uz ta musi spojit s routrom priamo, vyskočí ti okno na prihlasenie sa do routra ak to vo firme nezmenili malo by to byt admin/admin
    messiah Pinging 100.125.78.1 with 32 bytes of data:
    Reply from 100.125.78.1: bytes=32 time<1ms TTL=64
    Reply from 100.125.78.1: bytes=32 time<1ms TTL=64
    Reply from 100.125.78.1: bytes=32 time<1ms TTL=64
    Reply from 100.125.78.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

    Ping statistics for 100.125.78.1:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
    Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 0ms, Maximum = 0ms, Average = 0ms
    messiah a nastavil som to tak a stale ma to nepusti
    https://ctrlv.cz/P44K
    Stasa68 odpoj wan a sieťový kábel zapoj do lan1 a zadaj ip adresu v mozille 100.125.78.1:80 alebo 8080 alebo ešte skús ip adresu zadať do vyhľadávača 100.125.78.254
    misoft Skús 100.125.78.228
    messiah Takto mam pripojeny router
    https://ctrlv.cz/43EA
    ked pripojim ten čierny kabel ktory mam od nich RJ45 do pc tak mi da presne tie iste ip adresy pokial pripojim router do pc bez toho čierneho kabla iba čisto router tak mam tak isto tie iste ip adresy. Je trošku čudne že sa to nezapaja do WAN
    messiah http://www.mcom.sk/index_2.htm Dole je napísane ako to je pripojene
    Ked pripojim ten čierny kabel do PC tak mi net ide ibaže je to potrebujem dat do wifi routra a dat si tam nove heslo ...
    Ing. Ľubomír Janoška messiah (Dnes 16:22) Takto mam pripojeny router
    https://ctrlv.cz/43EA
    Ak to má slúžiť ako router a nie iba ako switch, "ich kábel" musí byť v modrej zásuvke (WAN), domáca LANka je žltá.
    messiah Ale niejako sa to musí dat nastaviť
    misoft Furt to nechápeš? Ten kábel "od nich" sa strčí do "modrého"!!!!!!! Tvoj kábel od PC sa strčí do "žltého"!!!!!!!
    messiah ale ono je to tak nastavene chapeš že proste on tu prišiel a tak to nastavil. A ked to dam do modreho tak mi net neide
    misoft No logicky, že nepôjde. Ale ty sa musíš najskôr dostať do administrácie routeru. Takže - zatiaľ - kašli na sieť vonku. Najskôr idministrácia, aby si mal spojenie router - PC. Potom sa pripojí vonkajšia sieť do MODRÉHO a cez administráciu sa začne nastavovať router voči vonkajšej sieti - nastaví sa IP adresa, ktorú ti poskytovateľ dal, nastaví sa dynamická IP adresa (pretože ju Mcom pravdepodobne mení), nastaví sa DNS server v routeri (dáš open DNS), nastavíš bránu.
    Ak pôjdeš podľa tohto základného nastavenia - musíš to zvládnuť.

    Ing. Ľubomír Janoška Teoreticky je možné, že mcom prijája účastníkov rovno do svojej WAN-ky (bola by to poriadna zvrhlosť).Teoreticky je možné aj to, že technik nevedel nastaviť router a preto zámerne prepojil LAN a WAN (to by bola ešte väčšia zvrhlosť).
    Oveľa pravdepodobnejšie je štandardné prepojenie WAN a LAN routrom.
    Nájdi si niekoho, kto má fungujúce pripojenie od mcom-u a pozri sa, kde má zapojený kábel od providera - či v modrej alebo v žltej zásuvke.
    messiah Misoft ked necham pripojeny router iba s zltym kablom v zasuvke jeden tak či tak mi žiadna IP adresa neide
    Ing. Ľubomír Janoška Začni tým, že PC pripneš do žltej zásuvky a zadaj do príkazového riadku ipconfig. Mal by vrátiť default gateway 192.168.0.1 alebo 192.168.1.1 alebo niečo podobné. Túto IP adresu potom pingni.
    messiah Skušal som to no nič. Da mi to tie iste ip adresy
      zbaliť

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    takto to treba po resete routru zapojiť a takto nastaviť nové heslo

    ​a takoto to fachá po riadnom natavení - snip_router.png
    tplink300.png  
    tplink_admin.png  
    tplink_secure.png  
    snip_router.png  
    1/1

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    zmazané, celé zle, nemám po ruke oči,miesto l vídím p
    Naposledy upravil viktorviktor : 06.04.16 at 21:04

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Resetni router na zadnej strane do výrobných nastavení. Potom si router nanovo nakonfiguruj.
    Keď máš problém po resete sa dostať do nastavení, tak pripojovací dátový kábel daj do konektora routera označený číslom 1.
    Naposledy upravil sosak : 18.03.16 at 19:17
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Rada to dobrá.... má to však háčik.... nemôže potom nakonfigurovať, keď sa nedostane do administrácie.
    sosak nevšimol som si, že robil reset, Doplnil som.
    misoft A ja doplním... NIE do modrého, ale do ŽLTÉHO.
    messiah Zdravím ak by som to resetol tak by som to nevedel nastaviť lebo nam to bol nastavaovať pracovnik z mcomu.
    sosak Na zadnej strane routeru máš štyri dátové konektory, označené 1 - 4 žltej farby. Do akého konektoru, myslím tým číslo máš prepojený router s PC, alebo notebookom?
    messiah v 1
    sosak Všetko ostatné, čo je pripojené v ďalších žltých dátových konektoroch vytiahni a reštartuj router, tj vypni na cca 15-20 sekúnd z napájania a potom zapni. Následne sa pokús prihlásiť do nastavení.
    misoft Správna pripomienka, že si to spomenul - resetom (tlačidlo vzadu) - totiž sa vyresetujú všetky pripájacie nastavenia k providerovi - ale keď sa len reštartuje (to je to vytiahnutie z napájania a znova pripojenie) - router opäť načítáva svoj systém a uložené pripájacie údaje.
    messiah Skušal som no nič
    sosak No @messiah sa obáva, že resetom do výrobných nastavení nenakonfiguruje router....
    misoft Rozdiel je reset a restart. Reset - nastavenie do defaultných (výrobných) nastavení - na routeri je na to určené tlačidlo = vynulovanie CMOS pamäte v routeri.
    Restart - vypnutie a znova zapnutie prístroja a načítanie dát z CMOS.
      zbaliť

    problem s 192.168.1.1

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.