Zavrieť

Porady

nezdaniteľná časť na manželku

Mám konkrétnu otázku manželka pracovala 2 mesiace v roku 2015 potom bola PN a v auguste sa narodilo dieťa a bola do konca roku na MD. Jej príjem bol ZČ+ND+MD spolu 4218 €. a stará sa o dieťa do 3 rokov. Môže si manžel niečo na manželku odpočítať. Podľa mňa nie lebo jej príjem presahuje 3803,33 €.

Prosím o potvrdenie či to myslím dobre, alebo poradiť. Ďakujem Batorek
kn-alka v tvojom prípade vychádza nezd.časť na manželku 0,-
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Príjem zo ZČ sa znižuje o zaplatené poistné, ale aj tak tam asi veľa na odpočet nebude, lebo z rozdielu ročnej NČZD a vlastného príjmu manželky si môže uplatniť len za obdobie starostlivosti o dieťa = 4/12 ročného nároku.

    Teda polopate :

    3803,33 - (4218-zaplatené poistné)/12*4

    Ak suma 4218 je už znížená o zaplatené poistné, žiadny nárok na uplatnenie NČZD na manželku nevznikne
    Naposledy upravil veronikasad : 18.03.16 at 18:34 Dôvod: doplnenie "polopate"
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    batorek vlastný príjem manželky je dokopy 4218 € ja do odpoč.položky za manželku dám len tie 4 mesiace tam nehrá rolu príjem manželky že je vyšší ako nezda.položka. Program to neprepočítava mne tam dáva 0.
    veronikasad Omyl, do vlastného príjmu manželky musíš zahrnúť príjem za celý rok
    batorek Ja viem to je tých 4218 € to skladá 2 mesiace ZČ, 5 mesiac PN a ostatné MD. Ale ja som myslela do DP na manželku koľko dám tie 4/12. Už som z toho blbá potrebujem to po lopate. Díky
    veronikasad Prepáč, nerozumiem ti. Koho DP vyplňaš ? Manžela, ktorý si uplatňuje NČZD na manželku, alebo manželkino, v ktorom si chce uplatniť NČZD na seba ?
    Tweety NČZD na manželku u manžela bude nulová. Manželka podá DP( ak nepožiadala o RZD) a uplatní 3803,33.
    veronikasad doplnila som odpoveď
    batorek Toto som potrebovala vedieť, lebo manžel si chcel uplatniť na manželku NČZD. Ďakujem batorek
      zbaliť

    nezdaniteľná časť na manželku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.