Zavrieť

Porady

zakladove pasy a zaklady nerovny povrch terenu

Dobrý deň, môžu byť takto postavené základy pre dom? Prevyšenie 75cm, zaklady by boli 1m pod terenom a neboli by vodorovne, všetko je vidno na priloženom obrazku. Mam ale pocit že to treba tie zakladove pasy ešte utopiť aby nezasahovali nad vyškut erenu a nemuselo sa šalovať okolo nich. Mam pravdu? Ďakujem.

legenda - hnedé - teren
žlté - beton
sivé debniace tvarnice
dom.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    spodná hrana základu musí byť vodorovne

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    bettylou, Ing. Ľubomír Janoška, misoft, jezo421
    4

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    sú dve možnosti - buď si projektant daného domu, alebo nie si. Takže buď choď vrátiť diplom, alebo to nechaj na tých s diplomom. Tak či tak to budú musieť riešiť kompetentné osoby, a nechci, aby sa rehotali tvojim nápadom... Najhoršie je, že takíto "odborníci" trvajú na svojich požiadavkách/predstavách a skutoční odborníci majú z nich fakt ťažkú hlavu...
    V dobrom ti radím. Svojimi predstavami a návrhmi môžeš narobiť viac škody, ako nejaký úžitok. A plánovanie takýchto detailov bez akýchkoľvek znalostí - na čo to vlastne robíš? keď príde čas robiť základy, bude od nich výkres a budú to robiť osoby, ktoré o tom niečo vedia. Ty akurát dozrieš, aby to robili podľa výkresu (a na to tiež môžeš mať osobu zvanú stavebný dozor - toho na stavbe musíš mať)

    Hlasovalo 3 pouzivatelov

    Užitočné (2)
    marleau, Ing. Ľubomír Janoška
    Komentár, nie odpoveď (1)
    1
    Mi_t_is Už som prišiel na to že by to aj celkom takto byť mohlo avšak najspodnejšia časť musí byť vodorovne a nie šikmo ako mam ja alebo druhá varianta, spodok musí byť so schodikami , čiže nie šikmo ale vodorovne a každych niekoľko metrov odskok.

    nákres je len ilustračny a rozmery na obrazku nezodpovedaju skutočnosti ale tuna som popísal tie dve varianty
    http://prntscr.com/al9fla

    zakladove pasy a zaklady nerovny povrch terenu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.