Zavrieť

Porady

Kúpa apartmánu ako daňový náklad

Obraciam sa na Vás s otázkou!
Podnikateľ rozhoduje o kúpe cca 50m2-ho apartmánu. Chcel by to dať do nákladov, cez odpisy.
Odôvodnenie:
1. Používal by sa na rekreačné účely zamestnancov.
2. Chystá nový produkt,ktorého realizácia bude potrebovať časté cesty tým smerom. Pri pracovných cestách by sa to používalo ako ubytovanie zamestnancov. (Nemusí platiť hotel).

S takouto argumentáciou to obstojí pred DÚ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Prosíííím o radu, resp. vyjadrenie. Dotičný klient tlačí na mňa, aby som sa vyjadril.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Smith, nevyjadril si sa v akom sektore podniká táto firma. Argumentovať by sa dalo, ak by to bolo lacnejšie ako ubytovanie v hoteli cenou ubytovania okolitých hotelov, ale neviem, čím budeš argumentovať, keď práca skončí a ubytovanie zamestnancov už nebude. Odpisovať ten apartmán môžeš iba ak bude zaradený do majetku firmy a zároveň vyňatý z bytového fondu.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Braňo
    Smith, nevyjadril si sa v akom sektore podniká táto firma. Argumentovať by sa dalo, ak by to bolo lacnejšie ako ubytovanie v hoteli cenou ubytovania okolitých hotelov, ale neviem, čím budeš argumentovať, keď práca skončí a ubytovanie zamestnancov už nebude. Odpisovať ten apartmán môžeš iba ak bude zaradený do majetku firmy a zároveň vyňatý z bytového fondu.
    Je to reklamná agentúra. Cena apartmanu je cca. 2 mil

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    V prípade, že je apartmán využitý, by som sa nebál argumentovať. Celkové mesačné náklady na apartmán (odpisy, energie, daň z nehnuteľnosti, upratovanie...) by som rozrátal na deň a porovnal s cenou ubytovania v hoteli. Problém je iba v tom, keď apartmán nebude využitý.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja si myslim, ze ak by v apartmane boli ubytovani aj cudzi ludia a firma, ktora by apartman vlastnila, by uctovala aj vynosy z tohoto ubytovania, bolo by to priechodnejsie. Ubytovavanie zamestnancov formou rekreacie by som riesila cez socialny fond.

    Zlata je offline (nepripojený) Zlata

    Zlata
    Ak predmetom činnosti nie sú ubytovacie služby, hotelové služby, nájom nebytových priestorov, asi by som nedoporučila predmetný apartmán odpisovať.
    Kúpou apartmánu by som zvýšila základné imanie, resp. časť zo zociálneho fondu. Náklady na prevádzku, by do nákladov išli. Využitie by bolo na rekreačné účely zamestnancov, a ubytovanie pri pracovných cestách. Viesť evidenciu o využiteľnosti zariadenia.
    Naposledy upravil Zlata : 16.06.06 at 06:28

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ako to robia firmy, ktoré majú rekreačné zariadenia?

    va1ke je offline (nepripojený) va1ke

    va1ke
    my sme riešili takýto podobný problém. návrhy pre opýtanú stranu boli asi takého.
    1.napísať apartmán na firmu, odpisovať, zaplatiť daň z nehnuteľnosti ako podnikateľké priestory
    2.vytvoriť miestnosť na porady, semináre, školenia, čiže nejakú zasadaciu miestnosť. V tom prípade sa dá preukázať aj to že sa tam míňala elektrika,voda, plyn aj ked tam nebol niekto ubytovaný. napíšete že tam bolo školenie zamestnancov. (jednodňové)
    3.zriadiť to aj ako ubytovacie zariadenie pre zamestnancov v prípade školení v iných blízkych lokalitách.
    4. v prípade, že v predmete činnosti máte ubytovacie služby tak by som z času na čas niekomu ten apartmám prenajala.

    Kúpa apartmánu ako daňový náklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.