Zavrieť

Porady

Alimenty na dospelu dceru

Dobry den potreboval by som poradit .Sudne mi bolo nariadene platit alimementy na dceru ktora bude mat za mesiac 25 rokou a ma nemoc cronovu chorobu ktoru ma uz 3 roky. Zije s matkou v spolocnej domacnosti.Chcel by som vediet ci ma narok na nejake penazne prispevky a na diety a leky od statu, Zdravotny stav jej nedovoluje pracovat. Zaujima ma ked bude mat prijem zo socialky budem musiet aj dalej platit alimenty? Dakujem za radu.
Mila123 žartuješ, že????
buchač Hm...
Málo informácií...
Otázka má právnu a morálnu rovinu.
Na ktorú z tých dvoch chceš odpoveď ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ak ma dcera chorobu,pre ktoru nemoze pracovat,tak pravdepodobne pobera invalidny dochodok. To sa tiez povazuje za prijem.
    Mozes podat navrh na zrusnie vyzivneho na sud. Ten preskuma vsetky okolnosti a rozhodne.
    Na ake prispevky ma dcera narok,to jej povedia na UPSVAR
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    korela Keď má súdne nariadenie, zrejme súd preskúmal možnosti.
    arizona Ale nevieme,ako je stare...
    korela arizona, keď sa pán ozval teraz, tak predpokladám, že to nebude starého dáta, a pochybujem, že by to súd nepreskúmal.

    martinamilan, v tom prípade treba postrážiť vývoj udalostí, ale už v tak mladom veku je to veľmi nemilá diagnóza, ktovie, z akého príjmu žili, koľko mali na výživu
    martinamilan Dcera tvrdila na sude ze neziadala o invalidni dochodok a ze nepobera ziadne davky ale ked bude mat nejaky prijem tak ja sa to nedozviem, preto som dal otazku ci zo zakona ked dovrsi 25 rokov ma narok na davky.
    arizona Ano, rodic by sa mal postarat o dieta,pokym nie je schopne sa same zivit. Ak nemoze pracovat kvoli chorobe,tak rodic moze platit "nastalo",nielen do urciteho veku dietata. Ale na to sa musi dieta preukazat lekarskymi spravami a pod. Nestaci povedat, ja som chora,nemozem pracovat. To, ze neziada o ID znamena, ze mozno spekuluje...ved miliony ludi na svete su chori a pracuju. Preto by som sa na tvojom mieste obratila na sud, tam sud dokaze urcit ci dcera len spekuluje,alebo je naozaj tak chora, ze nebude moct pracovat. Poznam cloveka s touto chorobou.Ma rodinu,postavil dom,chodi do prace...
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Po dovršení veku 25 rokov sa už posudzuje samostatne. Môže UP požiadať o dávku v hmotnej núdzi. Do jej príjmu sa však započítava aj tvoje výživné, preto je dosť možné, že jej nárok na dávku v hmotnej núdzi nevznikol. (doplň výšku výživného)
    martinamilan mam platit 70 euro mesicne
    buchač Sudne mi bolo nariadene platit alimementy ...
    =====================
    Bože môj...Ty si nepevný !

    Ako dlho si rozvedený ?
    Od kedy platíš ?
    Dcéra študuje alebo len nemôže pracovať ?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Čo sa "príspevkov od štátu" týka ... záleží od jej zdravotného stavu, či vôbec by prichádzal do úvahy ID, resp či ide o ŤZP.. ?
    Orientačne nájdeš v zákj o SP - 461/2003 ( príloha - tam sú k jednotlivým diagnózam priradené % - znížená schopnosť pracovať).
    O ID rozhoduje komisia v SP
    A zák o kompenzáciách - 447/2008 - tam máš aj kedy môže ísť o ŤZP - či je miera postihnutia vyššia ako 50%. - rozhoduje (vydáva posudok) komisia na UPSVaR
    Doplním:
    vyživovacia povinnosť nekončí vekom 25 rokov. Ale schopnosťou živiť sa.
    výška výživného by sa mala posudzovať aj podľa príjmov dieťaťa aj podľa tvojich príjmov.
    Naposledy upravil Katy a R : 19.03.16 at 18:41

    Alimenty na dospelu dceru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.