Zavrieť

Porady

Výživné na dospelú dcéru,ktorá je na materskej

Dobrý deň. Chcem sa spýtať dokedy mi platí vyživovacia povinnosť voči dcére,keď má 19 rokov,tohto roku ukončila školu (gymnázium, a ďalej v štúdiu nepokračuje) a je matkou dcérky-poberá materský príspevok. Vydatá nie je,iba žije s priateľom,ktorý je zamestnaný.

Dakujem z aodpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    keď máš to výživné určené súdom, tak musíš napísať žiadosť o zrušenie ,bez toho ti neradím prestať platiť, lebo budeš mať problémy. Súdom určené výživné musí byť zrušené súdom

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Erzebeth, Mária27, tuta, Andyke, Xanti, pepsikova
    6

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Tvoja dcéra je schopná sa sama živiť,
    má svoj príjem takže nie si povinný ju ďalej živiť.
    Daj návrh na súd na zrušenie vyživovacej povinnosti alebo sa dohodni s dcérou, že už na ňu výživné platiť nebudeš.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Treba požiadať súd o zmenu toho pôvodného rozhodnutia o výživnom.

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    Barbara Pozri príspevok
    Wilma, nesúhlasím, prečo to skomplikovať ? Práve preto má požiadať súd o zrušenie, aby nenastali takéto komplikácie
    Zrejme si nepochopila ako to myslela Willma... Ak súd požiada o zrušenie vyživovacej povinnosti a bude platiť ďalej, kým súd právoplatne nerozhodne, pri pružnosti našich súdov to môže kľudne trvať rok. Zatiaľ vznikne preplatok na výživnom, ktoré plnoleté dieťa je povinné vrátiť. Peniaze prišli, oplieskali sa, a ak by prišiel čas preplatok vrátiť, tak by nebolo z čoho a bolo by to na dlhé ťahanice, alebo ak by rodič nechcel poslať na svoje dieťa exekútora, tak by ich musel oželieť...

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    je to tak ako písala Xanti. A nakoľko syn, ktorého máš v opatere ty má len 13, tak vyživovacia povinnosť jeho matky - tvojej ex trvá a platí v plnej výške. t.j. teraz ti prináleží ekvivalent sumy 2500 Sk v eurách.

    onicem je offline (nepripojený) onicem

    onicem
    Dakujem za radu,ale je to určite tak? Ide mi totiž i o toto: po rozvode sme mali deti rozdelené - ja som sa staral o syna(teraz má 13r) a ex sa starala o dcéru (má 19r,skončila maturitu,dalej neštuduje,má dieťa a poberá materský príspevok..žije iba tak s priatelom,ktorý pracuje).
    Ak teda ja nemusím platiť na dcéru, musí platiť Ex manželka mne na syna. Doteraz som iba vyrovnával rozdiel výživného,ktoré nám určil súd - na dcérku som platil 3500 Sk a ex platila na syna 2500 Sk...takže ja som iba dorovnal 1000 Sk.
    Prosím o radu,či je to ozaj tak,že už nemusím platiť na dcérku,lebo nerád by som urobil zo seba hlupáka. Dakujem za vysvetlenie.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Barbara, len nech kľudne prestane platiť, ale danú čiastku nech si odkladá pre prípad - súdne konanie sa bude ťahať a potom bude nasledovať ďalšie, kvôli vráteniu neoprávnene vyplatenému výživnému.

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    willma Pozri príspevok
    Barbara, len nech kľudne prestane platiť, ale danú čiastku nech si odkladá pre prípad - súdne konanie sa bude ťahať a potom bude nasledovať ďalšie, kvôli vráteniu neoprávnene vyplatenému výživnému.

    Wilma, nesúhlasím, prečo to skomplikovať ? Práve preto má požiadať súd o zrušenie, aby nenastali takéto komplikácie

    Výživné na dospelú dcéru,ktorá je na materskej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.