Zavrieť

Porady

Podnikanie na manželkinu živnosť.

Potrebujem poradiť. Som v trvalom pracovnom pomere, kde zamestnávateľ za mňa platí všetky odvody. Manželka je živnostníčka a tu sa chcem opýtať : pokiaľ budem vykonávať popri mojom zamestnaní ešte činnosť, ktorú má manželka na živnostenskom oprávnení, ako jej manžel , musí ma evidovať, že pracujem pre ňu, napr na dohodu a platiť za mňa odvody, alebo nie.??? ( keď to budem vykonávať " bez nároku na mzdu " )
veronikasad o akú činnosť ide ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Môžeš. Podľa zákona 82/2005 Z.z. , § 2a, manžel/ka a rodinný príslušník v priamom rade môže vykonávať prácu, ak je dôchodkovo poistený, poberateľ dôchodku alebo žiak/študent do 26 rokov.

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Podnikanie na zivnost manzelky je v rozpore so zakonom. Pokial sa bavime o zivnostenskom podnikani, tak fyzicka osoba vykonava zarobkovu cinnost vo vlastnom mene a na vlastny ucet. Nemozes teda podnikat na jej zivnost, teda v jej mene a na jej ucet.
    Ak by ona prevadzkovala dany predmet podnikania a mala by zmluvu s odberatelom, tak pri vykonavani tejto zivnosti by si jej mohol vypomahat pri prevadzkovani zivnosti ako pribuzny v priamom rade aj bez pracovnej zmluvy, pricom nutnou podmienkou je, aby si bol dochodkovo poisteny.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    nie, pokiaľ si zamestnaný, teda platia sa za teba odvody, môžeš manželke "vypomáhať" v živnosti, netreba nič za teba platiť.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Pôjde o obchádzanie zákona. Nič ti nebráni mať svoju živnosť popri zamestnaní.

    Podnikanie na manželkinu živnosť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.