Zavrieť

Porady

poverenie tretej osoby na odoslanie balika na poste

Pri posielani listu / balika na poste, sa treba preukazat standartne OP.

Je ale mozne, odoslat balik na miesto niekoho ineho? V pripade, ze odosielatel nie je schopny sa osobne dostavit na postu. Potrebuje clovek, ktory takto balik odosiela original OP odosielatela ?

Je vobec mozne, 'poverit' niekoho, aby odoslal balik za Vas ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Pri odosielaní balíka sa nepreukazuješ OP. Balík aj list môže ktokoľvek odoslať. Na to netreba plnú moc. Preukazuješ sa iba pri prevzatí, alebo keď posielaš peniaze poštovou poukážkou.
    misoft Poopravím - ePoukážkou. Pri obyčajnej sa tiež nepýta OP pri odosielaní peňazí....

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Posielam baliky casto,ale nikto este odo mna nepytal OP. To mas skadial taketo info?
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    McCloud ok, je mozne ze som sa mylil.. nechodim na postu tak casto. Vzdy si ale pytali odomna OP.
    Cize z toho vyplyva, ze pri odosielani mozem pouzit akekolvek udaje odosielatela (meno, adresa). Spravne ?
    veronikasad Chceš poslať balík z vymyslenej adresy ? Čo potom s ním, ak zásielka nebude prebraná a vráti sa späť ?
    McCloud viem si predstavit situacie, kedy by aj falosna adresa mohla byt uzitocna.. preto som mal pocit, ze je potrebne sa preukazat OP, aby sa tomuto predislo. Ale teraz mi ide o to, aby vedel kamarat odoslat balik pod mojim menom a adresou.
    misoft No veď môže..... A dokonca môže odoslať ten balík s tvojou adresou ako odosielateľa (píše sa vľavo hore) z akejkoľvek pošty, kde sa takéto zásielky preberajú. Takže aj keby odosielateľ bol napr. z Humenného, a posielal do XYZ, môže odoslať hoci aj z Bratislavy - veď sa vypisuje podací lístok, každý balík má svoje číslo (tiež uvedené na podacom lístku).
    mareko Balík či list môže dokonca poslať aj bez odosielateľa. Je to síce z logických dôvodov "proti sebe" , no môže sa . Vymyslená adresa = žiadna adresa
    McCloud Okey, vsetko jasne. Vdaka hosi
      zbaliť

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    vychádzaš z nesprávnej premisy. a celá tvoja otázka je teda bezpredmetná.

    poverenie tretej osoby na odoslanie balika na poste

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.