Zavrieť

Porady

uplatnenie vyplatenia úveru do výdavkov

ahojte, prosím Vás o radu. V roku 2014 som si brala úver - ako osoba, lebo na podnikanie mi ho dať nechceli, nakoľko som podnikala krátko. Keď mi prišli peniaze, hneď som ich previedla na podnikateľský účet a kúpila potrebné zariadenie. V roku 2015 som podnikanie ukončila. Predala som zariadenie, na ktoré som úver brala a úver som doplatila. Môžem si dať doplatenie úveru do nákladov?? Veľmi pekne ďakujem za radu
veronikasad ako si účtovala nákup zariadenia, kúpeného z úveru ? V roku 2014 si vykázala stratu ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lusinda2 je offline (nepripojený) lusinda2

    lusinda2
    a ešte Vás poprosím aké doklady musím doložiť k daňovému priznaniu, ak som mala príjem z pokladne? Bola som szco neplatca dph

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    1. úver ako taký nie je ani výdavkom, ani príjmom z podnikania
    v nákladoch máš predsa tie veci, čo si si z toho úveru kúpila
    2. čo znamená príjem z pokladne?

    lusinda2 je offline (nepripojený) lusinda2

    lusinda2
    Jarka - ale tie veci som predala - vyskočil mi vysoký príjem ale realita je taká, že som doplatila úver z predaných vecí. Jediný príjem, aký som mala bol z pokladne - kaviarenská činnosť a z predaja spomínaného zariadenia, výdavky boli klasický nákup tovaru a energie.
    Tweety Príjem si nemôžeš znžiťť splatením úveru(ten nie je výdavkom), už to máš zodpovedané.
    kn-alka a čo? a keď si ich kupovala, nebola si v strate?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    SPlatenie úveru nie je VOZD. Predaj zariadenia, ak si ho mala v podnikaní, je POZD.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Nemôžeš. Lebo úver nebol závazkom v podnikaní ale tvojim osobným záväzkom nespadajúcim do podnikania.
    kn-alka a aj kebyže bol záväzkom v podnikaní - úver nie je výdavkom

    uplatnenie vyplatenia úveru do výdavkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.