Zavrieť

Porady

Mám povinnosť podať aj dodatočný KV?

Prosím Vás, zistila som chybičku v DPH za december 2015. Z došlého dobropisu bola DPH na vstupe -0,66 eur a má byť -0,45 eur. Teda rozdiel je -0,21 eur. Podávam v takomto prípade aj dodatočný KV, alebo len DDP k DPH? Ďakujem pekne.

Prosím, poradíte?
Totižto tým, že ide o nesprávny údaj v riadnom KV, tak by som mala podať dodatočný a opraviť sumu dane v C2. Ale neviem, ako to urobiť v alfe plus. Ďakujem.

Už to mám.
Naposledy upravil mondes : 22.03.16 at 17:03
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Podaj Ale ja ti poviem, že som prebrala firmu a zistila som, že oni dva roky podávali KV s blbým variabilným symbolom. Teda to, čo dávali na faktúru svojim odberateľom je iné ako to, čo potom dávali do KV. Nejedná sa o fazuľky, ale aj dosť vysoké čísla. A za dva roky sa na nič neprišlo... Takže nejakej kontrole KV absolútne neverím. Maximálne tak kontrolujú, či sú uvedené správne IC DPH...

    A určite viem, že takto blbo to nerobila jedna firma. KV beží už dva roky.... A sožiadania sa robia stále, hoci všetky dáta majú "u seba"

    Jeden veľký humbug, alebo tunel...
    mondes Pre pokoj svojej duše som podala.
    Prosím ťa, do akej sumy nemusím platiť rozdiel z DP k DPH? Vyšiel mi rozdiel v r. 37 -0,21 eur. Ďakujem.

    Mám povinnosť podať aj dodatočný KV?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.