Zavrieť

Porady

Danové priznanie pre zamestnanca ktorému bol od 20.5.2015 priznaný starobný dôchodok.

potrebujem poradiť ako mu uplatniť nezdanitelnú čiastku....bol zamestnancom od 01.01.2015 do 31.05.2015 ale od 20.5.2015 mu bol priznaný starobný dôchodok. Na potvrdení o príjme mu uplatnili nezdanitelnú čiastku 1584,70 eur....požiadala som ho aby mi vyčíslil čiastku, ktorá mu bola vyplatená za obdobie od 20.05. do 31.12.2015 a túto čiastku by som mala zapísať do riadku 28 ?
a tá čiastka by nemala presiahnuť 3803,33 - 1584,70 = 2218,63 eur ?
vopred dakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zamestnanec nebol poberatelom SD k 1.1.2015, preto mu uplatníš celoročnú NČZD. Na sumu vyplateného SD v roku 2015 sa neprihliada, ani ju nikde neuvádzaš
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dosi fuha to ale potom znamená že mu celú čiastku zrazenej dane vrátia ?....môžem mu uplatniť nezdanitelnú sumu za celý rok aj ked pracoval len od 01.01.2015. do 31,05,2015 ?
    veronikasad ak jeho príjem po odpočítaní poistného nepresiahol ročnú NČZD, celú zrazenú daň mu vrátia. Aj keď nepracoval celý rok, má nárok na celoročnú NČZD
    dosi velmi dakujem za pomoc...
    kn-alka mimo témy: fakt nechápem tú odvahu pustiť sa do vyplňovania DP bez uvedomenia si základných pravidiel výpočtu
      zbaliť

    Danové priznanie pre zamestnanca ktorému bol od 20.5.2015 priznaný starobný dôchodok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.