Zavrieť

Porady

Ako vyplniť daňové priznanie pre SZČO, ktorý bol v roku 2013 práce neschopný a nemal žiadne príjmy ani výdavky, zaplatil len odvody?

Živnostník bol v roku 2013 od 15. 2. 2013- do 31. 12. 2013 práce neschopný. Z uvedeného dôvodu nemal žiadny príjem a žiadne výdavky. Poberal len nemocenské dávky. Zaplatil však v roku 2013 odvody za obdobie 12/2012, 01/2013 a 02/2013. V roku 2012 si uplatňoval paušálne výdavky. Nakoľko som sa ešte s takýmto prípadom nestretla požiadala by som o radu ako v tomto prípade postupovať.
Naposledy upravil NUNA : 09.03.14 at 19:09
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Co Ti nie je jasne? Priimy zo zivnosti 0, vydavky = uhradene poistne. Je teda povinny podatt DP - vykazuje stratu, ktoru si bude moct umorovat nasledujuce 4 roky
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    NUNA čítala som tu, že ak živnostník nemal žiadne príjmy, nemôže si uplatniť ani odvody, tak ma to pomýlilo.
    veronikasad urob mu daňovú evidenciu, tam môže vykázať stratu ...
    topas103 ahoj chcem sa ta spytat ide pn-ka u szco do prijmu?dakujem
    Mila123 nie ak myslíš či ide do DP
    Tweety nie
    Zdenislava nejde
    Ludmiiilka nie pn-ka sa neráta do príjmu
    NUNA Mám k uvedenému ešte jednu otázku: môžem do výdavkov za rok 2013 zahrnúť aj odvody za 12/2012, ktoré boli zaplatené až v roku 2013, keď sa v roku 2012 uplatnili paušálne výdavky?
    kn-alka odvody sa vždy uplatňujú vtedy, kedy sú zaplatené... ak ste to v 2012 robili ináč, máte to zle.
    veronikasad Ano, môžeš. Predpokladám, že si ich k zaplatenému poistnému za rok 2012 nepripočítala (nepatrili tam)
    NUNA Nie, odvody zaplatené v roku 2013 som do roku 2012 nedávala a ďakujem za rady.
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    a ak si v budúcnosti nechceš stratu uplatniť - tak ani DP nemusíš robiť vôbec
    zuzanna prosim o radu robim pausalne výdavky (http://www.porada.sk/pausalne-vydavky#__AUTOKW) a dotycny zacal podnikat v 04/2013 s tym ze zaplatil len 2x odvody (http://www.porada.sk/odvody#__AUTOKW) na zdravotnu tak mu uplatnim len 110,04, to co skutocne zaplatil a ked ostatne doplati az v tomto roku tak mu to pojde do roku 2014???

    Ako vyplniť daňové priznanie pre SZČO, ktorý bol v roku 2013 práce neschopný a nemal žiadne príjmy ani výdavky, zaplatil len odvody?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.