Zavrieť

Porady

Ochoriem na Slovensku kam poslať pn- ku keď pracujem V Rakúsku

Ochorel som na Slovensku počas dovolenky.Hospitalizovali má v nemocnici kam mám teraz poslať pn- ku keď som poistený v Rakúsku tam bývam aj pracujem.Poprosím keď má niekto konkrétnu odpoveď nie štýlom - možno a podla ich postupuj .Budem vďačný keď do diskusie vstúpi kto sa vtom vyzná alebo bol v podobnej situácii . Mám tlačivo pre lekára KRANKENMELDUNG .Chcela by som vedieť či toto tlačivo stačí vypísať lekárovi alebo Rakušania žiadajú aj iné. Ďakujem
Naposledy upravil Sebastian22 : 28.03.16 at 11:09
13 komentárov     zbaliť
misoft Veď logicky! Pracuješ v Rakúsku, si poistený v Rakúsku - tak to posielaš do Rakúska - oni budu platiť, dokonca i refundovať zdravotné náklady slovenskej nemocnice od rakúskej poisťovne...
buchač misoft (Dnes 13:36) Veď logicky!...
===========================
Hehehe...logika ostala v Rakúsku...
Sebastian22 myslím či stačí poslať do sociálky v rakúsku alebo do práce
misoft Veď postupuj podľa ICH zákonov! Nie podľa našich.
Sebastian22 Vidím že ty máš dobrú logiku tak mi ešte povedz aké papiere sa vypĺňaju na Pn.ku do Rakúska
misoft No milý môj - ja ti to hľadať nebudem - máš Google, tak si to sám vyhľadaj.
buchač Sebastian22 (Dnes 13:56) Vidím že ty máš dobrú logiku tak mi ešte povedz aké papiere sa vypĺňaju na Pn.ku do Rakúska
=======================
Aké ?
Veď logicky ... Šak príslušné a náležité !
Sebastian22 misoft ďakujem za námahu ale tieto základné veci ovladam čakala som pomoc a nie osočovanie . s pozdravom
misoft Akéže osočovanie? Tvoje "žiadosti" o pomoc - presne v štýle: dejte mi lidi a já to udělám.... Pretože, keby sme našli tie potrebné tlačivá, bola by ďalšia požiadavka - presnú adresu, kde poslať, potom dokonca meno, komu to poslať....
Sebastian22 ste chorý
misoft Ja teda nie, no niekto asi hej....
Sebastian22
ludkago Moj manzel ochorel na Slovensku pocas dovolenky a je hospitalizovany.Zije a pracuje v Irsku.Ake tlacivo mu trebana PN ku pre Irske urady?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Nenapisal si vela dolezitych veci.Napr.ci si zivnostnik,alebo pracujes na TPP vo firme a pod. Tiez nevieme, ktoru mas poistovnu...

    Ak si zivnostnik,musis si priplacat extra,aby si mal narok na marodku,inak nemas narok.

    Narok na marodku mas vzdy,ak si mal prac.uraz /aj bez doplacania/

    Ak si zamestnanec,musis samozrejme ohlasit svojmu zamestnavatelovi,informuj sa u neho, ci ti na zdr.poistovnu ohlasi on,alebo si mas sam.

    Marodku musis ohlasit poistovni max do 5 dni /zisti si,kolko dni ma tvoja ZP/

    Mal by si poslat original tlacivo,vyplnene od lekara-najlepsie,ak mas vyplnene v latincine, vtedy nemusis prekladat do nemciny.
    Tlaciva by si mal mat v mape,ktoru si dostal pri prihlaseni do svojej ZP.

    Ja mam napr. SVA zdrav.poistovnu, pouzivam toto tlacivo http://www.opatrovanie-rakusko.sk/fo...meldung-AT.pdf
    Ber to ako vzor,lebo tvoja dr.poistovna moze mat ine tlacivo. Vygoogli si svoju ZP a najdi si ...

    nejake info najdes aj tu, pre SVA http://svagw.at/portal27/portal/svap...ewmode=content

    Doplnenie: ak nestihas do stanoveneho datumu,mozes poslat aj mailom /oni to akceptuju/ a potom im original posli este postou. Budu brat do uvahy datum prveho-mailoveho oznamenia
    Sebastian22 veľmi pekne ďakujem toto mi úplne na začiatok stačí ostatne si už vytelefonujem .
    arizona niet za co

    Ochoriem na Slovensku kam poslať pn- ku keď pracujem V Rakúsku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.