Zavrieť

Porady

Daň z príjmov zo závislej činnosti po registrácii na daňovom úrade

Dobrý deň,

po zaregistrovaní sa na daňovom úrade kvôli začiatku prenajímania bytu mi prišiel z daňového úradu list, kde mi pridelili číslo účtu, na ktoré mám daň uhrádzať. Hneď prvý účet je na dane z príjmov fyzickej osoby. Znamená to pre mňa, že na tento konkrétny účet mám posielať aj preddavky na daň z dohody o brigádnickej práci študenta, t.j., že už ich nebude zamestnávateľ odvádzať, kam ich odvádzal doteraz? Prípadne, že on ich už za mňa vôbec nemá odvádzať a to si budem musieť zabezpečovať ja?

Ďakujem a prajem pekný zvyšok dňa.

S pozdravom,

Miroslav Štrba
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    pri príjmoch podľa § 5 - závislá činnosť -dane za Teba rieši zamestnávateľ
    Ak však máš aj iné príjmy ako podľa § 5 potom si zoberieš od zamestnávateľov potvrdeniia o príjme zamestnávateľ Ti už potom nemôže urobiť ročné zúčtovanie dane
    prostredníctvom daňového priznania vysporiadaš všetky príjmy a vtedy ak Ti výjde
    daňová povinnosť platíš daň na spomínané číslo účtu
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Miroslav Štrba Čiže to znamená, že už za mňa teda zamestnávateľ nebude odvádzať preddavky a bude mi posielať výplatu bez strhnutej dane? Alebo som to zle pochopil a na dané číslo účtu mám posielať úhrady len v prípade, že celková daň, ktorú mám za daný rok uhradiť je vyššia ako už zamestnávateľ z môjho platu odviedol? Ďakujem
    veronikasad Ak máš u zamestnávatela podpísané vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov, základ dane sa znižuje o mesačnú NČZD. Ak máš DoBPŠ s odvodovou výnimkou, daň strhávanú nebudeš mať, lebo základ dane je nižší ako mesačná NČZD.

    Na učet, ktorý ti DU pridelil budeš platiť len daň z daňového priznania, príp. preddavky na daň z príjmu - nie zo závislej činnosti.
    Katy a R len tá druhá časť - t.z., že keď spravíš DP - a výjde ti ešte nejakú daň platiť, tak na tento účet pošleš! Dobre si to číslo doma odlož - je to na večné veky
      zbaliť

    Daň z príjmov zo závislej činnosti po registrácii na daňovom úrade

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.