Zavrieť

Porady

Ktoré SK NACE

Zdravím mám 2 živnosti Kovoobrábanie , ale aj maloobchod prevádzkujem Internetový obchod. Mám príjem z obidvoch živností. Ktoré SK NACE mám dať do DP ?
9 komentárov     zbaliť
veronikasad z ktorej činnosti máš vyššie príjmy ?
nicram Z Kovoobrábania. Ale budem si môcť potom započítať nákup tovaru pre obchod ?
veronikasad samozrejme, len pri obidvoch činnostiach musíš uplatniť rovnaký spôsob zdaňovania - buď paušálne výdavky, alebo skutočné (JU al. DE)
nicram Super ďakujem
nicram Čiže obidve príjmy spočítať dokopy ?
speedy_vw a čo sa stane, ak SK NACE neuvediem v DP žiadne???
avalik DU ťa vyzve na doplnenie podania
speedy_vw praveže sa tak nestalo.... za minuly rok 2014 som SK NACE neuviedol a nic sa zatial nestalo...... To že som to tam nedal som zistil tento rok pri vyplnani DP 2015.....
kukučka Možno ho tam za teba doplnila teta na DÚ, nemusela ti písať výzvu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    na str 3 poučenia na vyplnenie DP je toto: cit
    .... V kolónke „Hlavná, prevažná činnosť“
    sa uvádza názov činnosti vykonávanej v rámci podnikania alebo inej samostatnej zárobkovej činnosti,
    z ktorej v zdaňovacom období daňovník dosiahol najvyšší príjem. .....

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    U nás v Michalovciach ani neprevzali DP bez SK NACE úplne na všetkých B priznaniach to muselo byť už aj v roku 2014 a aj teraz som pri predaji nehnuteľnosti zabudla dať SK NACE a vrátili mi hneď na podateľni, že bez toho to nemôžu prevziať
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R a čo si tam vlastne napísala? veď cit z poučenia:
    "Riadok 03 vypĺňa len daňovník s príjmami z podnikania (§ 6 ods. 1 zákona) alebo inej samostatnej zárobkovej činnosti (§ 6 ods. 2 zákona). "
    Anik 68.10.0 - kúpa a predaj vlastných nehnteľností
    Anik bez toho to odo mňa odmietli zobrať
    kn-alka v DS zobrali bez SKNACE - predaj nehnuteľnosti podľa §8 - k tomu sa SKNACE nepíše
    Katy a R no aj od mojej susedky pýtali - boli sme spolu - ukázala som im poučenie
    Anik no dievčence povedali, že im to počítač bez toho odmietne zobraťa ja som nemala zo sebou argument tak som našla SK NACE vpísala som to tam a boli spokojné
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.