Zavrieť

Porady

Danove priznanie a dobrovolne nezamestnana osoba

Aky typ danoveho priznania podat,ak som mala prijmy od slovenskych zamestnatelov, prijmy plynuce zo zdrojov v zahranici a 3dni som bola dobrovolne nezamestnana a riadne som si uhradila zdravotne poistenie.Mozem si toto poistne zahrnut do uhrnu povinneho poistneho?Prosim o radu,dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    k-amen31 je offline (nepripojený) k-amen31

    k-amen31
    Podľa toho aké príjmy zo zdrojov v zahraničí. Ak to boli iba príjmy zo zamestnania (slovenského alebo zahraničného), podávaš daňové priznanie k dani z príjmov FO typ A, ak si poberala aj iné druhy príjmov (napr. príjem z prenájmu, z predaja nehnuteľnosti, z kapitálového majetku,..), použiješ tlačivo daňového priznania k dani z príjmov FO typ B.

    A myslím si, že to poistné si nemôžeš odpočítať zo základu dane, pretože nesúvisí so zárobkovou činnosťou. Inými slovami nejde o výdavok na dosiahnutie príjmov.
    sjuzn84 dakujem, prosim poradte este, ci musim nejako zdokladovat, ze som bola dobrovolne nezamestnana?
    k-amen31 v tom období ste nemali žiadne zdaniteľné príjmy, takže netreba

    Danove priznanie a dobrovolne nezamestnana osoba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.