Zavrieť

Porady

Bločky z predchádzajúceho mesiaca

Dobrý deň,
ako riešite prípad, keď konateľ prinesie 20 rôznych bločkov z RP na preplatenie?
1. DPH za febr. odovzdané
2. februárové bločky vyplatené z pokladne v marci
3. DPH si uplatníme v marci - (výdavkové doklady vypisujem na firmu, ktorá vystavila RP doklad)

Zrejme by sa mala účtovať pôžička od konateľa a preplatenie bločkov konateľovi, ale v tom prípade nebudú uvedené DIČ DPH predajcu. (doklady môžu presahovať aj 3000 eur - po apr. 2016 to bude nutnosť...)

Ďakujem za rady.

Alena
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    DPH si môžeš uplatniť ak máš doklady zaúčtované kedykoľvek do 31.12. 2016
    Alenaa To mi je jasné, že DPH si môžem uplatniť, ale vystaviť výdavkový pokladničný doklad v marci na predajcu? Keď bloček z RP je vystavený vo februári?
    Dav Do 31.12. 2016, účtovným obdobím je kalendárny rok.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Alenaa mi je jasné, že DPH si môžem uplatniť, ale vystaviť výdavkový pokladničný doklad v marci na predajcu? Keď bloček z RP je vystavený vo februári?

    Ak bol cez pokladnu vyplatený v marci, je to ok. VPD nevystavuješ na predajcu ale na toho, komu ho preplácaš.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Alenaa Ešte nie som si istá, ako to bude od apríla, keď nad 3.000 eur do KV bude treba položkovite rozpisovať bločky podľa firiem. Zatiaľ ďakujem za rady.
    Tweety Oddnes lebo apríl už máme. Ale to nič nemení na uplatnení práva na odpočet.
    Stašek Tweety, podľa príspevkov vidím, že sa v tomto vyznáš veľmi dobre, takže mám na Teba dve otázky:
    1) Nový výkaz DPH sa dáva za apríl až v máji do 25? 25.4. za marec ešte starý?
    2) Ak na začiatku mesiaca neviem či mi DPH na odpočet presiahne 3.000,-- €, nahadzujem bločky bez DIČ DPH a ku koncu mesiaca zistím, že suma na odpočet presiahla 3.000,- € - musím všetky vymazať a nahadzovať znovu s DIČ DPH? (Účtujem v Omege). Ďakujem za odpoveď.
    Dáša_ možno by vtedy stačilo iba posunúť pár bločkov do nasledujúceho mesiaca a nemusíš nič rozpisovať Príde na to, či takáto výška nákupov v hotovosti je každý mesiac, alebo iba občas. lebo 3000 DPH to je celkovo nákup z pokladne nad 18.000€
      zbaliť

    Bločky z predchádzajúceho mesiaca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.