Zavrieť

Porady

odklad podania daňového priznania a platba dane

Ak dám odklad daňového priznania a následne ho podám dajme tomu 10. 04. 2016, dokedy mám povinnosť zaplatiť daň? 10. 04. 2016 alebo do 30. 06. 2016????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak oznamis predlzenie lehoty na podanie DP do 30.6.2016 v tomto termine je aj splatmost dane. Len nerozumiem preco chces potom DP podat 10.4.2016
    hana22 len sa pýtam, bol to len príklad.... Tak ide o to, že nám vychádza dosť vysoká daň a šéf musí tie peniaze dať dokopy. Tak sa ma pýtal, či musíme platiť daň hneď keď podáme DPPO alebo máme k dobru 3 mesiace... tak hľadám odpoveď... čiže ak som ťa dobre pochopila, máme k dobru 3 mesiace... banky nás totižto dosť súria, tak to budeme musieť podať skôr ako do 30. 06.
    veronikasad Ppredlzenie lehoty moze byt aj kratsie ako 3mesiace, vzdy to vsak musi byt cely kal.mesiac, napr.do 30.4.2016

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Ako si odložiť priznanie

    o predĺženie priznania sa nežiada, odklad sa daňovému úradu len oznamuje, teda dáva sa mu na vedomie. Daniari posunutie termínu neschvaľujú,
    oznam pošlite doporučene, aby ste mali o tom doklad najneskôr do 31. marca,
    v oznámení uveďte novú lehotu, ktorou je koniec mesiaca, v ktorej podáte daňové priznanie (môže to byť do 30. 4., do 31. 5. alebo do 30. 6. 2015). v lehote, ktorú v oznámení uvediete, musíte daň z príjmov aj zaplatiť.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    magluk Dá sa odklad nahlásiť aj elektronicky na portáli Finančnej správy? A kde ho nájdem? akosi sa mi nedarí ...
    dana11 Katalógy - Správa daní - Podanie pre FS - Všeobecné podanie ...
    kn-alka však ti už odpovedali v tejto téme: http://www.porada.sk/t282708-kde-sa-...ml#post2845051
      zbaliť

    odklad podania daňového priznania a platba dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.