Zavrieť

Porady

Čo je to za rastlinu?

nasiel som ju v zahrade a aj som uz presiel kopec obrazkov na nete ale nenasiel som nic.... resp len podobne vyzerajuce. THX




Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    hard0 dakujem

    Wotan je offline (nepripojený) Wotan

    Wotan
    poniklec je zákonom chránený a chránené je i SEMENO, čiže všetci, čo pestujú tieto kvietky v záhradách môžu byť pokutovaní.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    willma ako mi dokážu, že som to niekde vzala? A dokonca úmyselne - veď veľa rastlín sa ti dostane na pozemok prostredníctvom vtákov resp. ich trusu.
    Wotan nedokazu jasne, len som napisal, ako to oficialne je... v praxi to samozrejme nemusi tak byt. To by si musela pestovat hodne vela aby to bolo dokazatelne ako umysel. A i tak by sa o tom asi nikto nedozvedel.
    Wotan odporucam tomu co dal hlas dole prispevku, aby si nastudoval zakon... ja za to nemozem ze sa ti to zda nevhodne, je to proste tak
    bjuty smis nestraš tu....
    bežne kúpiš okrasný poniklec v záhradkárstvách..

    nik si nejde vykopať chránený druh do tatier..
    Wotan Tak neviem aky je to presne druh co ma v zahrade, mozno je z tych co sa pestovat mozu - ak je to napr. ten cerveny. Pestovať v záhrade môžete poniklec obyčajný, napríklad bielu odrodu ‘Alba’, rôzne sa farbiacu ‘Papageno’, fialovomodrú ‘Pinwheel Blue Violet Shades’ alebo červenú ‘Rote Glocke’. Ostatne druhy su chranene a zakazane pestovat. Tak som to snad uviedol na pravu mieru Ale aj tak vam nikto nepride kontrolovat rastliny v zahrade
    Oliwa Chránený je aj plesnivec či snežienky /záleží od ochranného pásma/... a tiež sa pestujú v záhradách... Aj poniklec som mala pred domom - modrý aj ružový, aj skalkový horec a snežienky mám a nevadia nikomu - ani mestským policajtným hliadkam, ak idú náhodou okolo... Práve preto som ich tam zasadila, nielen pre svoje, ale pre každoročné potešenie okoloidúcich....
    veronikasad Tie čo pred mesiacom predávali na Miletičke asi ťažko boli pestované v súkromnej záhradke
    willma snežienka ako taká už myslím vypadla z chránených rastlín, ale patrí tam bleduľa jarná a pozerala som ten zoznam vo vyhláške je siahodlhý
    Oliwa http://www.teraz.sk/slovensko/enviro...55-clanok.html
    Záleží od ochranného pásma - som písala...
    Bleduľu máme pred domom tiež... pri snežienkach...
      zbaliť

    Čo je to za rastlinu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.