Zavrieť

Porady

Vystavovanie faktúr na cudziu SZČO.

Dobrý Deň, .
Som SZČO a zistil som,že jedna firma (je platca DPH) vystavuje na mňa faktúry o ktorých ani neviem aby si znížila základ dane. Tie faktúry potom predáva daľej. Zistil som to len náhodou pretože si niekto overoval pravosť faktúry u mňa. Poradil by mi niekto ako to mám riešiť ja už svoje DP mám podané. Na koho by som sa mal obratiť a možem byť za to stíhaný aj ja? S tou firmou som nikdy nemal žiadnu faktúru.
Ďakujem za rady.
4 komentárov     zbaliť
veronikasad ty si platitel DPH ?
Michal420 Nie ja niesom. Ale tá firma áno.
veronikasad Pozor aby si sa týmto spôsobom nedostal do problémov sám - prekročením obratu na povinnú registráciu platitela DPH.
Michal420 Veď to ale ja som o tých faktúrach vôbec nevedel,išlo to mimo mňa niekto to vystavoval za mňa ja som sa to dozvedel len náhodou nemám faktúry ani peniaze s tou firmou som nikdy nemal nič spoločné
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

    Nokerla
    Popravde neviem naco cakas. Zacal by som policiou a DÚ. Samozrejme najlepsie by bolo ak by si mal nejaky dokaz .
    Michal420 Ďakujem. som momentalne v zahraničí po príchode na sk kontaktujem toho pána čo si tie faktúry overoval aby mi ich dal sú v hodnote 10000 eur dúfam že mi ich dá.

    Vystavovanie faktúr na cudziu SZČO.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.