Zavrieť

Porady

Faktúra za dodanie pneumatík z Čiech , opravná faktúra k nej a vystavená správna faktúra - nesprávne dátumy

V 1/2016 sme dostali faktúru s DD a vystavenia 29.1.2016 , dodávateľ Česko, ale na faktúre je uvedené IČ DPH slovenské a tiež je fakturované s DPH.
DPH som uplatnila v 1/2016.
V 3/2016 sme od dodávateľa dostali dobropis k pôvodnej faktúre a novú faktúru vystavenú s prenosom daňovej povinnosti spolu so sprievodným listom, v ktorom vysvetľujú svoj omyl.
Problém mám s tým, že sprievodný list je vystavený 14.3.2016 v Kladne, doručený k nám 18.3.2016 , uvádzajú v ňom vysvetlenie k chybne vystavenej pôvodnej faktúre, ale opravnú faktúru nám poslali s dátumom vystavenia a dodania 29.1.2016 a tiež aj opravená faktúra s prenosom daňovej povinnosti je vystavená 29.1.2016.
Žiadala som dodávateľa, aby mi poslali doklady vystavené so správnym dátumom, čiže s dátumom vystavenia 14.3.2016, ale neodpovedali a keď sa mi podarilo s ním spojiť telefonicky, pani, ktorá má v pracovnej náplni fakturáciu a účtovníctvo mi povedala, že si je vedomá svojej chyby, ale nakoľko sú kvartálny platitelia DPH, má to takto v poriadku a nebude nič opravovať, lebo by mala problémy.
Naša firma je však mesačný platiteľ dane a ja neviem, čo bude správne.
Musím podať dodatočné priznanie DPH za január ?
To však bude asi s pokutou.
Prosím, mám nejakú inú možnosť ? Telefonický rozhovor dokázať nemám ako. Sprievodný list spolu s obálkou mám .

ďakujem

Prosím , vie niekto poradiť ?
Naposledy upravil Replasťačka : 07.04.16 at 04:40
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Faktúra za dodanie pneumatík z Čiech , opravná faktúra k nej a vystavená správna faktúra - nesprávne dátumy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.