Zavrieť

Porady

Potvrdenie o príjme žiadateľa o úver

Máme zamestnanca, ktorý je u nás v hlavnom pracovnom pomere od 1.6.2006. Predtým u nás bol na dohodu o vykonaní práce.
Vypisujeme mu potvrdenie o príjme pre banku, lebo si požiadal o úver. Do príjmu sa mu podľa nás zaratáva len príjem z hlavného prac. pomeru, on však tvrdí, že mu v banke vraveli, že tam môže mať príjem aj z dohody o VP.
Kde je teda pravda? Čo tam uviesť? Podľa nás nulu. Aký je váš názor? Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Lenže mal len dohodu o VP, nemal súčasne aj to aj to. A by to bolo troška divné, keď bude dátum zamestnaný od 1.6.06 a príjem mu tam uvediem za posledné 3 mesiace.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Dada
    Lenže mal len dohodu o VP, nemal súčasne aj to aj to. A by to bolo troška divné, keď bude dátum zamestnaný od 1.6.06 a príjem mu tam uvediem za posledné 3 mesiace.
    Tak takto sa čachrovať určite nedá.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Podľa mňa sa tam uvádza len hlavný pracovný pomer. Lebo ako dohodár nemal žiadnu funkciu, tu v potvrdení chcú aj funkciu a či je pracovný pomer na dobu určitú, neurčitú....

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Dada
    Lenže mal len dohodu o VP, nemal súčasne aj to aj to. A by to bolo troška divné, keď bude dátum zamestnaný od 1.6.06 a príjem mu tam uvediem za posledné 3 mesiace.

    Ale , firma by mu nemala potvrdzovať príjem aj z druhého zamestnania, čo pracoval pred 1.6.2006 ............pokiaľ mu vydáte potvrdenie , že pracuje u Vás od 1.6. , mám dojem, že úver nedostane .....pretože je tam aj to , že je v skúšobnej dobe .

    To je moja skúsenosť .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ešte doplním , veď ešte nemal zúčtovanie mzdy za jún ......tak aké potvrdenie .

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Zita5
    Ale , firma by mu nemala potvrdzovať príjem aj z druhého zamestnania, čo pracoval pred 1.6.2006 ............pokiaľ mu vydáte potvdenie , že pracuje u Vás od 1.6. , mám dojem, že úver nedostane .....pretože je tam aj to , že je v skúšobnej dobe .

    To je moja skúsenosť .
    My mu nepotvrdzujeme príjem z druhého zamestnania. Na dohodu o VP bol u nás. Možno aj inde mal dohodu. Ja som mu vravela, že z úveru nič, lebo je v skúšobnej dobe. Som zvedavá s čím ešte príde.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Zita5
    Ešte doplním , veď ešte nemal zúčtovanie mzdy za jún ......tak aké potvrdenie .
    No veď to je jasné. Aj som mu to vravela, ale chcel to potvrdenie, tak ho má. A príjem je uvedený nulový.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Dada
    My mu nepotvrdzujeme príjem z druhého zamestnania. Na dohodu o VP bol u nás. Možno aj inde mal dohodu. Ja som mu vravela, že z úveru nič, lebo je v skúšobnej dobe. Som zvedavá s čím ešte príde.
    Z dohody o VP i keď bol u Vás , by úver nedostal , a z hlavného PP ešte nedostane ......takže musí niečo odrobiť a zarobiť a potom sa pokúšať o úver .

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    A najzaujímavejšie na tom je, že ten zamestnanec je na PN, lebo v sobotu sa mu stal pracovný úraz a on si cez PN stíha úver "vybavovať". :-)))

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Dada
    No veď to je jasné. Aj som mu to vravela, ale chcel to potvrdenie, tak ho má. A príjem je uvedený nulový.
    To si vyriešila správne , pretože v minulosti sa potvrdenia fingovali , ale v dnešnej dobe to treba brať s úplnou vážnosťou , falšovanie dokladov pre poskytnutie úveru je trestné . Treba sa držať toho .

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Zita5
    Z dohody o VP i keď bol u Vás , by úver nedostal , a z hlavného PP ešte nedostane ......takže musí niečo odrobiť a zarobiť a potom sa pokúšať o úver .
    To je samozrejme. Len človek je už zblbnutý z tých príjmov kadejakých, že radšej som sa opýtala. Istota je istota. Aby sa mi tu neprišiel vyhrážať, že kvôli mne nedostal úver.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Zita5
    To si vyriešila správne , pretože v minulosti sa potvrdenia fingovali , ale v dnešnej dobe to treba brať s úplnou vážnosťou , falšovanie dokladov pre poskytnutie úveru je trestné . Treba sa držať toho .
    No nevzala by som si na svoje triko vypísať mu niečo, čo nie je pravda.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Dada
    To je samozrejme. Len človek je už zblbnutý z tých príjmov kadejakých, že radšej som sa opýtala. Istota je istota. Aby sa mi tu neprišiel vyhrážať, že kvôli mne nedostal úver.
    Ty si postupovala správne , takže nemá príčinu sa vyhrážať .

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Takže to môžem uzavrieť, že do tohto potvrdenia sa uvádza len príjem z hlavného pracovného pomeru, nie z dohody. Ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Dada
    A najzaujímavejšie na tom je, že ten zamestnanec je na PN, lebo v sobotu sa mu stal pracovný úraz a on si cez PN stíha úver "vybavovať". :-)))
    Možno by pomohlo ukončenie PP v skúšobnej dobe.Alebo okamžité ukončenie PP pre porušenie dodržiavania lieč
    ebného režimu.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Tweety
    Možno by pomohlo ukončenie PP v skúšobnej dobe.Alebo okamžité ukončenie PP pre porušenie dodržiavania lieč
    ebného režimu.
    hold vyššia moc rozhoduje, nie ja.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Dada
    Takže to môžem uzavrieť, že do tohto potvrdenia sa uvádza len príjem z hlavného pracovného pomeru, nie z dohody. Ďakujem.
    V prípadoch Potvrdenia od zamestnávateľa potvrdzuješ okrem iného :
    - pracovný pomer ...na dobu určitú , alebo neurčitú
    - priemerný mesačný príjem za posledné 3 mesiace
    - že nie je v skúšobnej lehote a nie je v konaní o rozviazanie PP.

    Dokonca niektoré banky žiadajú aj výplatné pásky za posledné 3 mesiace .

    Jedine ak by v minulom roku podnikal a jeho DZ na základe daňového priznania by vykazoval takú výšku , ktorá by bola priechodná ......aj to záleží od oslovenej banky .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.