Zavrieť

Porady

Zmluva o nájme nebyt. priestorov - účtovanie v PU

Ahojte, ak mám zmluvu o nájme nebyt. priestorov od dodávateľa, v ktorej je uvedená ročná suma za nájom vo výške 4000 eur, tak to budem účtovať ako 518/325? A kvartálne budú robiť úhradu v hotovosti za nájom vo výške 1000 eur, tak to zaúčtujeem ako 325/211?

Totižto účet 325 je krátkodobé záväzky a neviem, či ročný záväzok sa berie ako krákodobý. Ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Ďakujem tweety. Učím sa PU, študujem a na stránke "ako účtovať" som našla s nájomným práve ten účet 375. Tak som sa pre istotu opýtala.
    Prosím ťa, a predpis zaúčtujem v celkovej výške 4000 eur? Alebo budem musieť kvartálne zaúčtovať predpis na 1000 eur a zároveň úhradu.
    Tweety Asi by som účtovala po kvartáloch, aby som mala lepší prehľad. Ale môžeš aj 325 použiť, záv. ako záv., obidva sú správne.
    mondes Ďakujem a nebude vadiť, že napr. zmluvu mám zo dňa 1.1.2016 a ja zaúčtujem napr. úhradu za kvartál 1.4.2016? Teda ak budem účtovať kvartálne, tak s akým dátumom? S dátumom úhrady zaúčtujem aj predpis aj úhradu?
    Tweety prvý predpis môžeš zaúčtovať s dátumom 1.1..
    mondes Takže ak som dobre pochopila, mala by som zaúčtovaný 4x predpis s dátumom 1.1. a 4x úhradu kvartálne. Správne? A myslíš, že by predsa nebolo výhodnejšie zaúčtovať predpis v celkovej sume a následne úhrady kvartálne?

    Prepáč, že špekulujem, ja sa len snažím pochopiť účtovanie PU. A samozrejme, srdečná vdaka.
    Tweety Môžeš zaúčtovať aj jeden ale aj po kvartáloch. Ako som písala, ja by som po kvartáloch.
      zbaliť

    Zmluva o nájme nebyt. priestorov - účtovanie v PU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.