Zavrieť

Porady

PN počas nezamestanosti

Dobrý deň chcela by som sa spýtať čo sa stane ak teraz po 4 a pol mesiaci pôjdem na PN, mam problémy s chrbticou.Mám nárok na nemocenské dávky? Ak áno tak s čoho mi vypočítajú nemocenské dávky?A keď som ešte nedokončila podporu po PN mi ju do vyplácajú?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nemas narok na nemocenske davky, kedze PN nezacne v ochrannej dobe 7 dni po skonceni zamestnania.
    Davka v nezamestnanosti ti bude vyplacana nadalej a PN bude sluzit len na ospravedlnenie o ucasti na aktivitach UP.

    Ak by si chcela mat platene nemocenske davky, muslea by si si aspon den pred nastupom na PN zaplatit cely balik poistenia v SP a nemocenske davky by boli byplacane z minima. Vtedy by vyplacanie podpory bolo prerusene a po skonceni PN zase pokracovalo.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dzein007 Ďakujem za odpoved, rozumiem.Len nechapem prečo s minima ked moj byvali zamestnavatel za mna odvazal nemocenske a ja splnam to že za posledné 2 roky som bola min 270 zamestnana aj viac.Takže by mi to mali vyratat stoho nie?
    ivka70 To by ratali, keby PN vznikla z ochrannej doby.
    Pri dobrovolnom poisteni by sa pocitali nemocenske davky z neho ,ale az po 26 tyzdnoch trvania tohto poistenia.
    dovtedy nech platis z akehokolvek VZ, pocitane bude len z minimalneho VZ.

    Vlastne je to opatrenie ,ktore zabranilo spekulaciam, ked niekto, kto zarabal napr. minimalnu mzdu aasppon 270 dni sa po skonceni PP poistil na 1 den z maximalneho VZ a poberal rok maximalne nemocenske davky (vyssie ako jeho mzda pocas prace)
    veronikasad Z prijmu posledneho zamestnavatela by ti vypocitali nemocenske len v pripade, ak by pn zacala v ochrannej dobe, t.j. do 7 kal.dni od skoncenia prac.pomeru
    dzein007 Jasne len je to nefer voči poctivým ľudom no čo už.Dakujem velmi pekne za ochotu odpovedať na moje otázky
      zbaliť

    PN počas nezamestanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.