Zavrieť

Porady

Výška PN respective ako sa bude vypočítavať

Dobrý deň, chcem sa spýtať 1.2.2016 som nastúpil do nového zamestnania. Som ešte v skúšobnej dobe. Chcem sa spýtať keby som teraz nastúpil na PN z akého vymeriavacieho základu by sa počítala PNka ? Predpokladám, že zamestnávateľ so mnou ukončí PP pomer keď odídem na PNku.

Pred týmto zamestnaním som pracoval nepretržite 5 rokov. Po akej dobe sa teda bude počítať výška PNky z platu u súčasného zamestnávateľa keď som nastúpil 1.2.2016 ?
Naposledy upravil terry : 15.04.16 at 12:14
ivka70 predtymto zamestnanim si pracoval? ako dlho?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    z tohto zadania sa dá len toľko - že môže to byť podľa § 54 odst 3, alebo aj podľa § 57 ??

    http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-...2015-a.html#54
    Naposledy upravil Katy a R : 15.04.16 at 11:55
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    terry Mne sa jedná o to, že v súčasnom zamestnaní mám vyšší príjem, ako v predchádzajúcom. Či sa to teda bude priemerovať, alebo ako sa to vypočíta výška PNky.
    Katy a R keďže si mal zamestnanie - aj keď neviem či dostatočne dlhé (sklenená guľa by pomohla) - tak je pravdepodobnejší §54 (treba si prečítať)
    terry v predchádzajúcom zamestnaním som pracoval viac ako 5 rokov, u súčasného som nastúpil 1.2.2016, §54 myslíš akého zákona ?
    Katy a R pripla som - klikni na link! - z vlaňajška počítaj
    ivka70 Musis aspon 90 dni odpracovat, aby sa ti pocitala PN z noveho zamestnania
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Az po odpracovani/ dlzke trvania noveho PP 90 dni ti bude pocitat SP nemocenske davky z prijmu z noveho zamestnania.

    http://www.socpoist.sk/nemocenske/1292s
    ak nemocenské poistenie zamestnanca vzniklo v kalendárnom roku predchádzajúcom kalendárnemu roku, v ktorom vznikla dočasná pracovná neschopnosť alebo v kalendárnom roku, v ktorom vznikla dočasná pracovná neschopnosť a obdobie nemocenského poistenia, za ktoré sa platí poistné na nemocenské poistenie, bolo najmenej 90 dní pred dňom, v ktorom vznikla dočasná pracovná neschopnosť, rozhodujúce obdobie na zistenie DVZ je obdobie od vzniku nemocenského poistenia do konca kalendárneho mesiaca predchádzajúceho kalendárnemu mesiacu, v ktorom vznikla dočasná pracovná neschopnosť
    terry ešte doplňujúca otázka tých 90 dní sú pracovné dni alebo kalendárne ?
    ivka70 Kalendarne, preto je tam doplnene dlzka trvania PP.

    Výška PN respective ako sa bude vypočítavať

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.