Zavrieť

Porady

U jedneho zamestnavatela na rodičovskej a subežne by som u druhého robila na čiastočný uvazok, ako otehotneiem ako sa bude vypočítavat dalšia materská?, príp PN

Dobrý den, som na rodičovskej dovolenke u zamestnavatela kde ma TPP na dobu neurčitú, mala ma 16m a vyskytla sa mi možnost pracovat na čiastočný uvazok od marca 2013 ako prilepšenie k rodičovskému príspevku priamo v našom meste u iného zamestnavatela,rodičovskú dovolenku mam do 13.7.2014,rada by som v tomto čase aj otehotnela, proforma sa vratila do povodnej prace, nasledne čerpala dovolenku s materskej a potom šla na PN, a potom na materskú...otázka je z čoho by sa my vypočítavalo nemocenské a nasledne materská...ma na to vplyv aj ten čiastočný uvazok? rada by som mala pn a matersku aspon taku ako pri prvom a obavam sa či to nebudú počítat s toho čiastočného uvazku ktorý sa mi vyskytol.
Za každú radu dakujem:-)
Naposledy upravil Teres : 15.12.12 at 10:54 Dôvod: chyba v texte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Teres Pozri príspevok
    Dobrý den, som na rodičovskej dovolenke u zamestnavatela kde ma TPP na dobu neurčitú, mala ma 16m a vyskytla sa mi možnost pracovat na čiastočný uvazok od marca 2013 ako prilepšenie k rodičovskému príspevku priamo v našom meste u iného zamestnavatela,rodičovskú dovolenku mam do 13.7.2014,rada by som v tomto čase aj otehotnela, proforma sa vratila do povodnej prace, nasledne čerpala dovolenku s materskej a potom šla na PN, a potom na materskú...otázka je z čoho by sa my vypočítavalo nemocenské a nasledne materská...ma na to vplyv aj ten čiastočný uvazok? rada by som mala pn a matersku aspon taku ako pri prvom a obavam sa či to nebudú počítat s toho čiastočného uvazku ktorý sa mi vyskytol.
    Za každú radu dakujem:-)
    ak splníš podmienku 270 tich dní poistenia do pôrodu v obidvoch zamestnanaiach, tak nárok na dávku bude z obidvoch poistení. keďže tehotná ešte nie si - tak by si mala splniť
    Teres a nevadí že v troch rokoch dietata by som nenastupovala na materskú, ale bola by som len na začiatku tehotenstva?ono mi ide hlavne o to aby sa mi materská počítala z pôvodného zamestania a nie len s čiastočného uvazku,nebude problém že u pôvodného zamestn

    Teres je offline (nepripojený) Teres

    Teres
    a nevadí že v troch rokoch dietata by som nenastupovala na materskú, ale bola by som len na začiatku tehotenstva?ono mi ide hlavne o to aby sa mi materská počítala z pôvodného zamestania a nie len s čiastočného uvazku,nebude problém že u pôvodného zamestnavatela som bola na rodičovskej a hned po skončení rodičovskej nastupim na pn u povodného zamestnavatela a nebudem už robiť tých 270dní...či sa do toho počíta aj rodičovská dovolenka?
    Naposledy upravil Teres : 15.12.12 at 11:13 Dôvod: chyba v texte

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Teres Pozri príspevok
    a nevadí že v troch rokoch dietata by som nenastupovala na materskú, ale bola by som len na začiatku tehotenstva?ono mi ide hlavne o to aby sa mi materská počítala z pôvodného zamestania a nie len s čiastočného uvazku,nebude problém že u pôvodného zamestnavatela som bola na rodičovskej a hned po skončení rodičovskej nastupim na pn u povodného zamestnavatela a nebudem už robiť tých 270dní...či sa do toho počíta aj rodičovská dovolenka?
    Píšeš predsa, že pôvodný PP stále trvá - a aj bude trvať - či
    veď pozri si §54 (a nielen ten). A keďže ešte nie si tehotná ... tak treba sledovať zmeny - pretože do tvojho nároku na materskú ich môže byť aj viac (ani srnky netušia, čo dovtedy môže byť - veď ešte nebolo ani 21.12. )
    Teres ano ešte trvá len som na rodičovskej dovolenke, respekt. nepracujem,pracovala by som len u toho druhého:-)na par hodín denne

    Teres je offline (nepripojený) Teres

    Teres
    ano ešte trvá len som na rodičovskej dovolenke, respekt. nepracujem,pracovala by som len u toho druhého:-)na par hodín denne. ved prave čo dovtedy vymyslia..len sa nechcemodstavit od ako tak normalnej materskej koli 200e ,tak zistujeme,zvažujeme...čo a ako

    U jedneho zamestnavatela na rodičovskej a subežne by som u druhého robila na čiastočný uvazok, ako otehotneiem ako sa bude vypočítavat dalšia materská?, príp PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.