Zavrieť

Porady

Praceneschopnost manzelky

Idem na operaciu a manzel si bude brat 5 dni volna, kedze sa bude starat o malolete deti. Nechce si brat dovolenku, kedze bude popri tom robit z domu. Moze si zobrat 7 dni, ktore ma na sprevadzanie rodinneho prislusnika ak s tym bude zamestnavatel suhlasit? Ide mi o to, aby nic nestratil na plate. Ak by si zobral OČR, asi by sa mu plat kratil, ze? prosim o radu ako to urobit. Dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nie, nemoze. Ma narok na osetrovne vo vyske 55 perc denneho vymrr.zakladu, najviac za 10 kal.dni, ktore preplaca soc.poistovna
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alenka008 Ja chapem, ze ked ideme ciste podla zakona je to takto. Skor ma zaujima, ci sa to da nejak obist. V minulej praci si nasi zamestnanci takto brali aj 3 dni v kuse, ako sprevadzanie rodinneho prislusnika a zamestnavatel bol s tym v pohode. Tak preto ma to zaujima. Ze ak by to takto bolo, tak ci moze mat potvrdenie od jedneho lekara, alebo na kazdy den od ineho...
    veronikasad Ak s dietatom na celodennom vysetreni nebol taketo potvrdenie by mu ziadny pediater vydat nemal. Urcite to nie je v pohode, ako pises
    alenka008 no to je ten problem, u nas v praci to tolerovali a veduci oddelenia tazko zistil, ci bol alebo nebpol na osetreni, ked papier od lekara mal...
    veronikasad Pises, ze manzel bude robit z domu, tak nech mu vykazu vykon prace. Znovu opakujem taketo pot rdenieby mu ziadny lekar vystavit nemal
    jana1972 Je to len uhol pohľadu. Ak lekár vypíše "celodenná opatera nutná", priepustku uznávajú niektorí zamestnávatelia na celý deň. Tiež som sa stretla s preplatením 4 priepustiek za sebou - zamestnávateľ to uznal. Iný zasa nechce uznať celý deň, jedine ak prinesú 2 priepustky od iného lekára...Ako vravím, je to o prístupe človeka....
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    OČR môže byť max na 10 dní ... neviem, čo riešiš stratu zárobku - keď je to potrebné? hádam ty a deti ste dôležitejší.?? ... a okrem toho, keď si to napasuje na víkendy, ešte môže aj ziskový byť - na rozdiel od DPN nie je prvé tri dni nižšia dávka.
    No a čo sa týka tzv paragrafu (7+7) - nárok je na vlastné vyšetrenie u lekára a aj vtedy - ak napr sprevádza rodinného príslušníka na vyšetrenie (na nevyhnutne potrebný čas)

    maka11 je offline (nepripojený) maka11

    maka11
    ked bude aj tak pracovat z domu, prečo nema homeoffice? ked ides na operaciu na 5 dni, predpokladam ze pondelok - piatok, nech si zobere OCR od piatku (vikendy sa tym padom zarataju) do pondelka dalsieho týzdna. 55% z denneho vymeriavacieho zakladu sa platia aj cez vikend... takze až tak strasne to nebude. a ked chce aj tak pracovat manzel z domu, nech sa dohodne na odmene, ktora sa mu vyplati ako mesačna odmena a tym padom ste v klidku..
    7 dni na sprevadanie rodinneho prislusnika by som do toho vobec netahala, lebo to sluzi na nevyhnutne potrebny cas na OSETRENIE a nie na staranie sa o deti. Inak podotýkam, ze ak si na MD/RD, OCR by mal vystavit tvoj lekar (ak sa to medzitym nezmenilo - ak ano, opravte ma prosim)
    Katy a R napísal snáď niekto niečo iné?
    jednoducho bude mať tak - ako to zdokladuje - a to je už na "príslušnom" lekárovi
    kopretinka 16.04.16 15:00 priradil do Porady
    kopretinka 16.04.16 15:00 odstránil(a) z Porady

    Praceneschopnost manzelky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.