Zavrieť

Porady

Nákup tovaru pred vznikom s.r.o.

Ahojte, s.r.o. vznikla 2.2.2016, avšak má doklad z ERP o nákupe tovaru zo dňa 1.2.2016. Prosím Vás, ako to správne zaúčtujem v PU? Môžem to zaúčtovať rovno na 504/211? Nevadí, že to bolo pred vznikom s.r.o.? Ďakujem pekne.

Prosím Vás, ako zaúčtujem nákup tovaru pred vznikom s.r.o.? Nepatrí to do zriaďovacích výdavkov.
Naposledy upravil mondes : 16.04.16 at 16:37
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Kúpna zmluva medzi s.r.o. a tým, kto tovar kúpil. 504/379, 379/211(221).
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Aha, teraz som to pochopila. Teda ak tovar nakúpil konateľ firmy, tak urobím KZ medzi s..r.o a konateľom? A bola by veľká chyba, ak by som to rovno zaúčtovala 504/211? Dátumovo je to rozdiel len 1 deň. Tovar kúpil 1.2. a s.r.o. vznikla 2.2. Ďakuujem.
    ???
    mondes Prosím, nemohla by som to jednoducho zaúčtovať k 2.2.2016? TOvar kúpili 1.2.2016. Ďakujem.
    avalik mondes, firma 1.2. este neexistovala, tak nemohla ani nakupovat zasoby
    mondes Takže mi taktiež odporúčaš postup, ktorý uviedla Dav? Ďakujem. Rada si pozriem viaceré názory.
    mondes Prosím Vás, do tej KZ musím rozpísať celý nakupovaný tovar, položku po položke? Alebo len môžem tam uviesť že napr. tovar uvedený na doklate č. xxx? Ďakujem.
    Dav Stačí tovar uvedený na doklade, fotokópia pôvodného dokladu. A viac názorov nebude, pred zriadením právnickej osoby sa tovar kupovať nemôže, nesmie, nedá.
    mondes Super,, ďakujem ti veľmi pekne.
      zbaliť

    Tunco je offline (nepripojený) Tunco

    Tunco
    Ja zastávam názor, že firma má výdavky aj pred jej vznikom. Preto by som zostavil otváraciu súvahu, kde nákup tovaru bude na účte 381 a hneď 02.01 sa to preúčtuje 504/381. Je to v zmysle postupov.
    Consultix Ja som zas rovnakeho nazoru, ako Obchodny zakonnik

    § 64 Konanie v mene spoločnosti pred jej vznikom
    (2) Spoločnosť nesmie prevziať iné záväzky ako tie, ktoré súvisia so vznikom spoločnosti a z ktorých sú zaviazaní zakladatelia alebo štatutárny orgán, alebo jeho členovia, okrem tých záväzkov, ktoré prevzala s odkladacou podmienkou účinnosti právneho úkonu, ktorou je dodatočné schválenie spoločníkmi alebo príslušným orgánom spoločnosti. Osoby, ktoré prevzali v mene spoločnosti iné záväzky, zodpovedajú za spôsobenú škodu a sú zaviazané z týchto úkonov osobne.

    Nakup tovaru nepovazujem za naklad suvisiaci so vznikom spolocnosti,

    Nákup tovaru pred vznikom s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.