Zavrieť

Porady

Dotácia pokladne v s.r.o. - ak nie sú ani peniaze na účte - Ako dostať peniaze do pokladne?

Ahojte, prosím Vás, študujem účtovanie PÚ a zistila som, že už nie je možná pôžička konateľa v hotovosti do pokladne, len cez účet. Ale čo v prípade, ak na účte nemá žiadne finančné prostriedky a robil nákupy tovaru v hotovosti? Ako to zaúčtujem, ak nemôžem dať pôžičku v hotovosti do pokladne a na účte nemá nič? Pokladňa v tom prípade bude mínusová, čo nie je správne. Prosím Vás pekne o radu. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    A základné imanie nemá splatené?

    Požičať môže aj cudzia osoba - zmluva o pôžičke a následne vrátenie pôžičky.
    mondes Ďakujem.
    mondes Týmto zápisom vznikne záväzok voči konateľovi, však? Ako ho potom vynulujem? Srdečná vďaka.
    Dav Jednoducho. Keď budú peniaze, vyplatíš. 261/221, 211/261, 365/211, alebo 365/221.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    zrejme máš na mysli že konateľ alebo fyzická osoba poskytne sročke pôžičku a ty chceš urobiť nákup za hotové
    to sú dva účtovné prípady
    príjem na účet firmy prevodom od konateľa (alebo fo) 221/365( ALEBO 249)
    prevod do pokladne 261/221 a 211/261
    nákup 5xx/211 a ak je platca dph 343xxx/211
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes áno, o tomto píšem, ale ide o to, že keď vznikla s.r.o., konateľ už kupoval tovar a na účte nemal žiadne peniaze. Takže nákupy robil len v hotovosti. To čo píšeš, by som mohla zaúčtovať pre budúcnosť. Ale spätne nevložím peniaze na účet. Čiže na účte nie sú peniaze, ale tovar nakúpený v hotovosti. Ďakujem.
    pavol54 tak ich vyplatíš dátumom keď tam peniaze budú, pokiaľ viem tak sa dá spraviť súhrn viacerých nákupov na jeden VPD za určité obdobie iné je to keby si vyplatila zálohu na nákup v hotovosti z prázdnej pokladne
    Dav Ten tovar predsa kúpiš od konateľa kúpnou zmluvou. Dovtedy je to len konateľova aktivita. Firma ešte neexistovala. Kúpnu zmluvu zaúčtuješ 504 alebo 131/365
    mondes Ďakujem, ale ja som mala na mysli to, že s.r.o. už funguje, ale nemá v pokladni žiadne peniaze a konateľ nakupoval tovar. Ale už mi písali inde, že má splatené ZI do pokladne, na ktoré som zabudla.

    Teda to ZI môže normálne míňať na nákupy tovaru a iných nákladov súvisiacich s podnikaním? Ďakujem krásne.
    Dav áno, sú to peniaze firmy
    mondes Srdečná vďaka.
    mirhu Ak je ale v pokladni mínusová hodnota? - a ZI dávno minuté? Kupuje veci do firmy za svoje peniaze...
    pavol54 veď som to napísal v príspevku a v komentári ako to urobiť požičia firme dá do pokladne a preplatí si nakúpené bločky, keď bude mať príjem tak vráti pôžičku reverzom (opačne ako prišli)
    mirhu Vďaka, no žiaľ nie je to takto možné, pretože to vzniklo za 1Q DPH - a nie sú ochotní to posunúť do ďalšieho kvartálu... že majú taký mínus som zistila až keĎ priniesli doklady, keďže nakupovali a nakupovali....
    pavol54 a z čoho si im preplatila bloky ak tam neboli peniaze zo svojich? a ste platcom DPH?
    avalik Ved v mojom príspevku máš odpoveď - pôžička od inej osoby
    mirhu pavol54: som externá.. preplácajú si sami, nemám ako zistiť, že išli do mínusu
    pavol54 tak im doklady VPD vráť kým ti nedajú PPD alebo iný príjem do pokladne s dňom pred výplatou aj keď tie peniaze fyzicky nebudú ale účtovne musia byť však nech ti ukážu v obchode ako sa dá urobiť nákup s prázdnou peňaženkou
      zbaliť

    Dotácia pokladne v s.r.o. - ak nie sú ani peniaze na účte - Ako dostať peniaze do pokladne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.