Zavrieť

Porady

MRP - 1 faktura a dva typy DPH

Ahojte, prosim o radu...... ako ste zauctovali doslu fakturu v MRP ak:
pri jednej polozke mam vycislenu dph (20 % dph) a ostatne 4 polozky su vycislene s 0 % dph. (ide o "prenesenie danovej povinnosti").
MRP nema tu moznost nahodit 2 typy dph, jedine co ma napadlo je fakturu nahodit 2x.
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    cez čiastky.. v pravom stĺpci.. klikneš, a zadáš sadzby ako potrebuješ..
    http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/Fa...aspx?cislo=486
    Naposledy upravil Žabinka : 18.04.16 at 15:07
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    deni10 Skusala som to, ale v DP a pri KV sa mi tie 4 polozky (prenesenie danovej povinnosti) vobec neukazu nakolko som to dala mimo DPH ( v ciastkach).
    Nemalo by sa mi to v tlacive DPH ukazat na riadku 9 +10 a v KV v B1?
    Žabinka pozri link, doplnila som..
    deni10 citala som to uz. Je mi to jasne, len mna stale matu tie 2 typy dph-cky vo fakture. Takze do danoveho a KV dostanem bud jednu polozku (20%) alebo tie druhe (0%). Ja potrebujem dostat vsetky polozky.
    deni10 V clanku, ktory si poslala maju uvedenu tuto info: Vydane FA - "Na faktúrach nie je možné kombinovať napr. stavebné práce kde je prenos daňovej povinnosti (typ DPH 83) + napr. doprava (typ DPH 10), ktorá by bola so sadzbou DPH – v tomto prípade je potrebné vystavovať 2 doklady (faktúry) s rôznymi typmi DPH a sadzbami."
    Preto si myslim, ze MRP nebude vediet ani spracovat prijatu Fa s dvoma typmi DPH.
      zbaliť
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    deni10 Nahodila som ju 2x. Volala som do MRP a je to tak spravne. Inac sa to neda.
    Samozrejme povodne cislo faktury bude stejne.
    Vivči Ďakujem, riešila som to tak, že som požiadala o vystavenie 2 faktúr. Písala som aj na finančnú správu, odpovedali že prenesenú daňovú povinnosť sa nedá kombinovať na faktúre s DPH. Buď je celá faktúra bez DPH s pren.d.p., alebo teba vystaviť zvlášť faktúru na položku kde je DPH.
    Timush Presne to som písala nižšie. Buď dve faktúry, alebo pôvodnú vrátiť na opravu.
    deni10 A mohla by si poslat tu odpoved s financnej spravy?

    Ked mi prisla FA, tiez som bola toho nazoru, ze v spravnosti by mali byt 2 . A ked som volala do MRP, tak sme to riesili akym spôsobom by sme tu FA mohli nahodit a to bolo jedine mozne riesenie.
      zbaliť

    Timush je offline (nepripojený) Timush

    Timush
    Buď je na faktúre všetko s 20% DPH alebo všetko s 0% DPH a prenesením daňovej povinnosti. Tieto dve sadzby sa nekombinujú. Vo faktúre Vám fakturuje stavebné práce s prenosom a k tomu dopravu s DPH? Ak áno, prevažujú stavebné práce a aj doprava mala byť bez DPH. Určite vrátiť - opraviť. A dodávateľ nech si doštuduje, ako má fakturovať aj do budúcna.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    deni10 V mojom pripade som uz kontaktovala firmu, a tvrdia mi ze to maju spravne. Maju vlastny program, maju to poriesene a je to spravne. Neopravia mi to. A ako to budem riesit ja tak v tom mi nepomozu, to uz si musim doriesit sama.
    Inac, netyka sa to materialu a dopravy. Cast materialu je s 20% a cast s 0%.
    Timush Napíšte mi presnejšie, čo bolo na faktúre. Iba materiál, s rôznymi sadzbami DPH, alebo aj nejaká montáž? Oni z toho nebudú mať taký problém, keďže oni to zdanili a odviedli, ale vy, ten kto si nárokuje na vrátenie DPH je na tom v tomto kolotoči v horšom postavení, keďže si budete nárokovať aj na to, čo malo byť s prenosom a mali ste to ,,samozdaniť".
    deni10 Islo o nakup zeleza. Ziadne sluzby, ziadna doprava len material.
    Timush Aha. Ja ked som citala prenos d.p. automaticky som si to spojila so sekciou F a stavebnymi pracami
    juzek691 ako može byt nejaky material s 20% a niektory s 0%?-materiál je vždy s prenosom , teda s 0% ak je práce v F
    deni10 Na fakture mam 5 poloziek.
    1. Rura (DPH 20%)
    2. - 5. Gulatina (rozne rozmery) (prenesenie dan.povinnosti)

    Su tam rozpisane sucty za jednotlive sadzby DPH. Dva stlpce ( DPH 20% a DPH PP )

    mrkva4 Deni mám ten istý problém s Mrp, a s dvoma typmi Dph :-(
    deni10 FA, kt. Ti dosla zauctuj 2x s tym istym povodnym cislom faktury. Jednu s 20% DPH a ta druha bude s 0%-prenos. To je vsetko. Mam to odsuhlasene aj s MRP.
    mrkva4 ja už som to zaúčtovala podobne, aj keď trochu ináč, ale nabudúce už aspoň budem vedieť, keďže som taký prípad mala už dva krát
      zbaliť

    MRP - 1 faktura a dva typy DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.