Zavrieť

Porady

totalne spomalenie vyhladavania vo win7

ahoj, v poslednom case sa mi totalne spomalila vyhladavacia funkcia vo win 7, SK. Ked si otvorim subr a hore, napravo v liste zadam nejaky nazov suboru, ktory chcem vyhladat:" Často sa stáva, že potrebujete vyhľadať súbor a viete, že sa nachádza v konkrétnom priečinku alebo knižnici, ako je napríklad priečinok Dokumenty alebo priečinok Obrázky. Manuálne vyhľadanie súboru by znamenalo, že by ste museli prezrieť stovky súborov a podpriečinkov. Ak si chcete ušetriť čas a námahu, použite pole hľadania v hornej časti otvoreného okna" tak mi alebo nevyhlada nic, ale mi oznami ze sa zaplo indexovanie a trva to pol hodinu a tiez nakoniec nic nevyhlada. So systemom som nerobil nic. Neporadi niekto ako to opat sfunkcnit, aby mi subory rychle vyhladavalo tak, ako predtym? Dakujem za kazdu, dobru radu. J
Naposledy upravil solide : 18.04.16 at 14:55
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Dôvodom môže byť i to, že nemáš povolené tzv. indexovanie. Vtedy OS musí prechádzať každý jednotlivý priečinok a súbory, aby našiel ten správny (teda porovnáva hľadaný text v názve súboru).
    Pri indexovaní si OS vykonáva záznamy o presnom umiestnení súboru na konkrétnom mieste (index) a potom pri hľadaní prehľadáva ten index, kde má už zaznačené umiestnenie súboru (cestu).
    http://tech.sme.sk/c/1833825/vypnuti...dexovanie.html
    http://navody.rypo.sk/ako-zakazat-in...steme-windows/
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    solide neviem, nic som nevypinal, ani nezapinal a pred tyzdnom to fungovalo bezchybne. J
    misoft Pred týždňom boli aktualizácie - možno to vyplo samo. Ale pre istotu - pozri si, ako to máš nastavené.
    Ak však máš nastavené zapnuté indexovanie - je možné, že máš nejakú škodnú - potom www.malwarebytes.org - stiahnuť MalwareBytes (free), nainštalovať, plný sken, čo nájde - vyhodiť.
    solide a ako presne sa pozriem ako to mam nastavene?
    misoft V tých linkoch máš predsa návod, ako sa tam dostať, ako to zistiť.
    solide pardon, tak som sa pozrel a mam tam zafajknute indexovanie
    misoft Tak postup č.2 - malwarebytes....
      zbaliť

    totalne spomalenie vyhladavania vo win7

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.