Zavrieť

Porady

Zrušenie nájmu/žiadne potvrdenie

Zdravím, chcela by som poprosiť o radu.
Mala som prenajatú izbu v byte kde býval aj prenajímateľ. Jedného dňa ma vyhodil kvôli údajnému nedodržiavaniu pravidiel s výpovednou lehotou 48 hodín – na základe článku zmluvy o nájme: „nedodržiavanie vnútorných pravidiel nájmu bude považované za hrubé porušenie zmluvy a teda za dôvod na predčasné ukončenie zmluvy zo strany prenajímateľa s výpovednou lehotou 48 hodín, do ktorej je nájomca povinný vysťahovať sa z bytu a odovzdať prenajímateľovi kľúče od bytu.“
Ja som teda z bytu odišla ale až neskôr som si uvedomila že nemám vlastne žiadne potvrdenie (viem naivita/hlúposť, čo už čas nevrátim).
Nájomný vzťah bol na dobu určitú. Teraz samozrejme na moje telefonáty nereaguje. Ako mám postupovať aby odo mňa v budúcnosti nevymáhal peniaze za nájom v mesiacoch keď som tam ani nebývala?
Vopred ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    A ty si takúto zmluvu podpísala? Veď je to nevyvážená a neprijateľná zmluva, ktorá dokonca ani nespĺňa články Občianskeho zákonníka.
    Výpoveď sa musí podávať písomne. Musí sa dodržiavať zákonom stanovená výpovedná doba.
    Ak prenajímateľ v zmluve uviedol výpovednú lehotu 48 hodín - v tejto časti je táto zmluva neplatná, odporujúca zákonu.
    http://www.zakonypreludi.sk/zz/1964-40#cast8-hlava7
    §676 ods.1; §679 ods.3; §710 ods.3
    Preštuduj si to a otlč mu to o hlavu, prípadne mu pohroz súdom, pretože takáto výpoveď je absolútne neplatná.
    Lenka282 ďakujem za odpoveď....no tak ako to že som ju už podpísala to nezmením, čo mám teda v praxi urobiť aby som nedopadla ešte horšie?

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Oznám písomne, že zmluvu považuješ za neplatnú a urob zápočet pohľadávok z bezdôvodného obohatenia.
    Lenka282 Ďakujem! čiže to oznámenie mám zaslať prenajímateľovi na adresu poštou? a asi už žiadam priveľa ale ako by mal vyzerať ten zápočet?
    profesional Áno, písomne, poštou. Ten príklad by bol dosť dlhý text..

    Zrušenie nájmu/žiadne potvrdenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.