Zavrieť

Porady

Inštalácia vonkajšej klimatizačnej jednotky na balkón.

Dobrý deň, chcem sa spýtať, chcem si nainštalovať klimatizáciu a vonkajšiu jednotku chcem umiestniť z vonkajšej strany balkóna tak, aby nebrala priestor na balkóne. Potrebujem na túto úpravu aj stavebné povolenie resp. aký postup by som mal zvoliť. Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Potrebuješ súhlas ostatných vlastníkov. Keďže to chceš namontovať zvonku (teda na obvodovú stenu), tá je spoločná pre všetkých + súhlas správcu.
    http://www.vasabss.sk/Otazky
    "Ako mám postupovať, ak si chcem dať nainštalovať klimatizačnú jednotku ?
    Umiestnenie klimatizácie z vnútornej strany loggie je vecou každého vlastníka (ak nezasahuje do spoločných častí domu). Umiestnenie zariadenia (akéhokoľvek) na fasádu domu si vyžaduje súhlas nadpolovičnej väčšiny vlastníkov. V prípade, že by išlo o takéto umiestnenie na zateplený dom, alebo dom ktorý sa zatepluje, rovnako sa vyžaduje aj vyhlásenie zhotoviteľa, že táto montáž nebude v rozpore so záručnými podmienkami (aby ste ako dom nestratili prípadnú záruku)."
    sito tak - tak! Ale, aj na tej lodžii, balkóne, terase by mala byť umiestnená tak, aby ju nebolo vidieť na fasáde domu. Lebo lodžia, balkón, terasa hoci je na ne prístup len s konkrétneho bytu je súčasť fasády, vzhľadu domu.

    No máš ho vidieť, teda niektoré paneláky.

    Erikson_ je offline (nepripojený) Erikson_

    Erikson_
    Dobrý večer, realizoval niekto inštaláciu vonkajšej klimatizačnej jednotky na fasádu domu? Čo to obnáša?
    Naposledy upravil Erikson_ : 26.04.16 at 07:03
    misoft http://www.porada.sk/t241041-poprosi...-podstatu.html
    pretože tvoja otázka (ak to vôbec otázkou je) je úplne o niečom inom, ako sa to popisuje v doplňujúcom texte.
    Erikson_ Ďakujem.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Obe diskusie som zlúčil, aby Erikson nemusel hľadať odpovede a zakladať nové témy.

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    suhlas nadpolovicnej vecsiny vlastnikov by si mal mat aj na montaz satelitu - na presklenie logie a aj montaz vonkajsej klimatizacnej jednotky.......a teraz si tipnem kolky maju suhlas........ ak 5 percent -tak hadam aj prehanam. Klimatizacnu jednotku ako aj satelit mam na fasade 9 rokov - doteraz ma nikto za to nenahanal. (Ja nevravim ze je to spravne)
    sito Noo, vieš, zákon sú napísané pravidla! Nepísané ... sú tiež pravidlá. Ale, pravidlo je aj na krove. Tak čo je pravdivé?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Erikson_
    Dobrý večer, realizoval niekto inštaláciu vonkajšej klimatizačnej jednotky na fasádu domu? Čo to obnáša?
    Čo má s tým "Podpisový hárok"...???
    Erikson_ Súhlas nadpolovičnej väčsiny vlastníkov v danom dome. To je jediné, čo som zatiaľ zistil.
    buchač Odpoveď si už dostal....TY nečítaš ???
    http://www.porada.sk/t283663-instala...ml#post2851747

    Zbytočne zakladáš novú tému...myslíš, že dostaneš inú - Tebe vyhovujúcu odpoveď ?

    Inštalácia vonkajšej klimatizačnej jednotky na balkón.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.