Zavrieť

Porady

Dátum na Lekárskom posudku o zdravotnej spôsobilosti na výkon konkrétnej činnosti

Musí byť dátum na Lekárskom posudku o zdravotnej spôsobilosti na výkon konkrétnej činnosti totožný s dátumom poslednej lekárskej prehliadky zapísanej v Zápisníku bezpečnosti práce?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ABT, TPO Roman Pokopec
    Určite áno. Ale poteším Vás. Načo vykonávate duplicitu. Viem, že v zápisníku BOZP sú na to určené listy, ale máte doklad čiže lekársky posudok, ktorý by ste mal mať vy aj personalista a pre kontrolný orgán z RUVZ a IP je to relevantný doklad. Pripomeniem však že LU - lehota uloženia je u 20 rokov a rizikových prác 40 rokov. / a u zápisníkov len 5 rokov.

    frzanony je offline (nepripojený) frzanony

    Odpracoval som 40 rokov ako inšpektor v oblasti BOZP ...viac frzanony
    Nedá mi, aby som neuviedol, že mám viacero dôvodov nesúhlasiť so stanoviskom Roman Pokopec a s príslovkou „Určite“ by som veľmi, ale veľmi opatrne narábal. Po prvé. Veľmi rád sa nechám poučiť, ale ktorý právny predpis, alebo ostatný predpis vyžaduje vedenie Zápisníka bezpečnosti práce? Po druhé. V každom prípade je potrebná lekárska prehliadka? Odpovedáme na dotaz – na sekundárne záležitosti, ale nemáme zodpovedané základné –primárne okolnosti rozhodujúce pre odborné stanovisko.

    Dátum na Lekárskom posudku o zdravotnej spôsobilosti na výkon konkrétnej činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.