Zavrieť

Porady

Objektiv

Ahoj. Chcela by som si dat poradit kúpit na canon objektív nový Canon 70-200mm f/4L USM s menšou svetelnostou a bez stabilizátora alebo v bazári z 2.8 svetelnostou a s IS ? to prvé udržím v ruke ? nemala som ho ešte v ruke , ale asi bude tažší. Dakujem za rady
Naposledy upravil ivka70 : 23.04.16 at 04:10 Dôvod: u
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Podľa Google f- 2,8 je raz tak ťažký ako f-4,0. Mal som možnosť vyskúšať f-4,0, perfektný objektív podľa mňa. Podľa recenzií a článkov čo som našiel, predčil f-2,8. Veď si prejdi kalkulačku hĺbky ostrosti, uvidíš čo ti viac vyhovuje. Ja neudržím ani f-50 bez stabilizátora pri FF. Možno tak jednu snímku z piatich, zameraj sa radšej na IS.
    Naposledy upravil vlado 33 : 23.04.16 at 01:15
    verads No už som kúpila bez ,Canon 70-200mm f/4L USM no dá sa aj z ruky , ale teraz túžim po Canon EF 24-70 mm f/2.8 L USM, ale to asi nebude teraz , alebo mi radili aj pevne sklo 35mm, no sú drahé tie objektívy . Nóó študujem ,študujem , začínam niečo chápat , dúfam ,že raz už to vyjde. Zameriam sa hlavne na to čo chcem fotit a to je portrét a macro ,(kvety )

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.