Zavrieť

Porady

Poznáte to?

Toto sa mi stalo prvákrát. Píšem si pomaličky, potichúčky vo worde a zrazu sa mi v pravom dolnom rohu objaví žltý trojuholník s čiernou bodkou v strede a okienko s textom"nedostatok virtuálnej pamäte systému windows". Predtým som si však dala nainštalovať windowsom ponúkaný updates a reštartovala počítač. Samozrejme, že som sa naľakala a ihneď som reštartovala počítať. Trojuholník zmizol a zdá sa, že počítať reaguje normálne. Stalo sa Vám to už ? Je treba robiť nejaké zvláštne kroky? Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    rada
    Toto sa mi stalo prvákrát. Píšem si pomaličky, potichúčky vo worde a zrazu sa mi v pravom dolnom rohu objaví žltý trojuholník s čiernou bodkou v strede a okienko s textom"nedostatok virtuálnej pamäte systému windows". Predtým som si však dala nainštalovať windowsom ponúkaný updates a reštartovala počítač. Samozrejme, že som sa naľakala a ihneď som reštartovala počítať. Trojuholník zmizol a zdá sa, že počítať reaguje normálne. Stalo sa Vám to už ? Je treba robiť nejaké zvláštne kroky? Vďaka.
    - buď málo miesta na disku (c)
    - alebo chyba windowsu - menej pravdepodobné

    Kontrola:
    Tento počítač-pravým tlačidlom myši kliknúť na "c"-vybrať vlastnosti.
    Pozrieť koľko je voľného.

    Zmazanie prebytočných vecí:
    Štart-nastavenie-ovládací panel-pridanie alebo odstránenie programov
    Odstrániť programy, ktoré sa vôbec nepoužívajú alebo zriedkavo používajú.

    V internet exploreri vybrať
    Nástroje-možnosti siete internet-odstrániť súbory
    Odstránia sa prebytočné internetové súbory

    Zmazanie dočasného adresára:
    Tento počítač-Jednotka C-windows
    Vyhľadať adresár TEMP a zmazať ho.

    Vysypanie koša
    To dokáže hádam každý.

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Ja ako laik neviem čo tomu bolo. Pretože ako som už písala po reštartovaní zdá sa, že funguje normálne Do kedy uvidím . Moja kapacita je :
    Lokálny disk (C) - celková - 19,5 GB voľné miesto - 14,8 GB
    Data (D) - Lok. disk -"- - 57,16 GB -"- 57,0 GB

    Kôš som si vysypala bolo tam 91 položiek.

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    rada
    Ja ako laik neviem čo tomu bolo. Pretože ako som už písala po reštartovaní zdá sa, že funguje normálne Do kedy uvidím . Moja kapacita je :
    Lokálny disk (C) - celková - 19,5 GB voľné miesto - 14,8 GB
    Data (D) - Lok. disk -"- - 57,16 GB -"- 57,0 GB

    Kôš som si vysypala bolo tam 91 položiek.
    Kôš vedľa počítača si nezabudla vysypať?

    Vážne, občas sa to windowsu stane, väčšinou pomôže reštart. Keby sa ti to opakovalo, skúsim sa na to pozrieť a zistiť, kde by mohla byť chyba.

    miro_c je offline (nepripojený) miro_c

    miro_c
    Virtuálna pamäť slúži ako dodatočná pamäť pre Windows a je to nejaké vyhradené miesto na HDD, ktoré sa nastavuje tak na 1 až 2 násobok fyzickej pamäti RAM. Tento "priestor" je na HDD uložený priamo na C:\ pod názvom "pagefile.sys". Pri spustení nejakého programu sa časť uloží do fyzickej RAM a časť do Virtuálnej pamäti. Ak je spustených príliš veľa programov, alebo niektorý z programov potrebuje príliš veľa pamäti, ktorú ale Windows nemá k dispozícii, systém zväčša reaguje hláseniami o nedostatočnej veľkosti Virtuálnej pamäti. Na samotný systém to však nemá vplyv (myslím, že sa tým nič nepokazí), ale niektoré už spustené programy môžu prestať pracovať korektne a môžu začať vypisovať vlastné chybové hlášky.

    Toť moje "polopatistické" objasnenie problému.

    Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

    Maruška54
    Chcela som pridať bod ale nedá sa. Už pár dní mám taký istý problém ako sa píše v prvom príspevku. Postupovala som podľa pokynov M3G a pomohlo, takže ďakujem. Len dúfam že som toho nevymazala priveľa.

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    Presne to som chcel poradiť - po inštalovaní nových windowsov je úprava virtuálnej pamäte na konštatntnú hodnotu vo veľkosti 2,5 násobku RAM-ky prvá vec, ktorú spravím.

    Maruška54
    Chcela som pridať bod ale nedá sa. Už pár dní mám taký istý problém ako sa píše v prvom príspevku. Postupovala som podľa pokynov M3G a pomohlo, takže ďakujem. Len dúfam že som toho nevymazala priveľa.
    A na čistenie počítačov od zbytočných súborov už pomerne dlho a úspešne používam CCleaner - je to jednoduchšie a bezpečné ...... http://www.filehippo.com/download_ccleaner/ .... ak by si chcel niekto stiahnuť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.