Zavrieť

Porady

vyplacanie provizii za sprostredkovanie

Doby den, chcel by som sa opytat, na sposob uctovania.
Som szco a potreboval by som vyplatit proviziu osobe, ktora mi sprostredkovala predaj vyrobku. S danou osobou nemam ziadnu zmluvu ani nic. Ide iba o cisto ustny dohovor, ze ak preda produkt, dostane peniaze. Na ucet mi prisli peniaze za predany produkt a teraz potrebujem vediet ako z tych penazi odpocitam proviziu, ktorú poslem na ucet sprostredkovatelovy tak, aby to mohlo byt nejakym sposobom osetrene? Pripadne ako zabezpecit tuto cinnost v buducnosti tak, aby sa v tom dalo podobnym sposobom pokracovat. Nechcel by som vytvarat kadejake zmluvy o sprostredkovani a tak...
veronikasad Osoba, ktora ti predaj tovaru dprostredkovala, ma na tuto cinnost zivnost? O aku sumu sa jedna, ide o jednorazovu alebo opakovanu cinnost?
Jozefrv Osoba, ktora sprostredkovala predaj nema zivnost, ide o sumu 600 eur a z toho o 50 eur proviziu. Jednorazova motivacia sa osvedcila, preto by som chcel pokracovat v tomto sposobe.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    vyplacanie provizii za sprostredkovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.