Zavrieť

Porady

Začínames reg.pokladňou.

Dobrý deň!
Začíname predávať tovar cez reg.pokladňu. Ja by som potrebovala poradit, ako začať s jej účtovaním.
Účtujeme v PU. Mám hlavnú pokladňu na analytike a teraz na ERP si urobiť novú analytiku a tam účtovať? Trzby budeme odvádzať na bežný účet.
A ako zaúčtovať úhradu faktúry hotovosťou z reg.pokladne? a este ked klient bude platit bankovou kartou a táto úhrada príde na BU az za 2 dni.
Mám účtovať denne o tržbách?? Budú asi dosť vysoke.
Ked napr. Predáme pivo aj s fľašou, aj fľaša ide do tržby alebo sa účtuje ako nejaký vratný obal??
Poradte prosím!!!!!!!!!!!!!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    skus http://www.porada.sk/showthread.php?...&highlight=ERP
    veľmi sa mi nepodarilo najst ine vystižné témy, rýchlejšie bude asponskratkou odpovedať :

    a ERP si urobiť novú analytiku a tam účtovať? Trzby budeme odvádzať na bežný účet. nova analytika 211.2/604, 343 denná tržba
    261 / 211.2 odvod
    A ako zaúčtovať úhradu faktúry hotovosťou z reg.pokladne?
    ak je to faktúra, tržby netreba dávať cez ERP - vystav len PPD do hlavnej pokladne a napíš úhrada faktury 211/311

    klient bude platit bankovou kartou ERP sa dá nastavit na príjem platobných kariet, potom sa zaúčtuje nar. 211.7 / 604, 343
    211.7 - platobné karty (sú to rovnocenné platobné prostriedky ako peniaze), na základe aviza z banky sa zúčtuje napr. 261/211.7 očakávaná hotovst a 568/211.7 poplatky banky.
    a táto úhrada príde na BU az za 2 dni. z BV sa vyrovná 221/261
    (prípadne poplatky sa m§žu zúčtovcať až tu. Je tu alternatívne možnosť vynechať 261.

    Mám účtovať denne o tržbách?? Budú asi dosť vysoke. ÁNO

    Ked napr. Predáme pivo aj s fľašou, aj fľaša ide do tržby alebo sa účtuje ako nejaký vratný obal?? Fľaša je tovar

    Daduľa je offline (nepripojený) Daduľa

    Daduľa
    Ste super, velka vdaka!!!!!!
    Takze ked nám dodávateľ dovezie pivo a na faktúre mám zvlášť pivo, zvlášť fľaše, a zvlášť prepravky.
    Zaúčtujem:
    Pivo+fľaše ako tovar 504/321
    a prepravky/bedne potom ako???
    este prosím!!!
    Naozaj velmi dakujem!!!!
    A ked predam pivo aj s fľašou takl to bude 211/604???

    Daduľa je offline (nepripojený) Daduľa

    Daduľa
    Dakujem, uz mi to je jasne, este dodatok treba ku trzbám každodenným z ERP a výberom a prevodom na BU vystavovať pokladničné bločky??
    Výdavkové a príjmové?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Daduľa
    Dakujem, uz mi to je jasne, este dodatok treba ku trzbám každodenným z ERP a výberom a prevodom na BU vystavovať pokladničné bločky??
    Výdavkové a príjmové?
    Na základe príjmových a výdajových dokladov zaúčtuješ pohyb medzi pokladňou a účtom - takže vystaviť ich treba. Tržbu môžeš účtovať na základe vystavenia príjmového dokladu každý deň (na základe dennej uzávierky), resp. úhrnom raz mesačne (na základe mesačnej uzávierky).

    Začínames reg.pokladňou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.