Zavrieť

Porady

Darovanie vozidla a DPH

Právnicka osoba daruje nakladne vozidlo obcanovi. Podla danoveho poradcu to nie zdanitelne plnenie a netreba odviezt DPH statu. Argumentuje tym, ze to nie je odplatne plnenie. Je to pravda?
Je potrebne mat znalecky posudok na stanovenie hodnoty daru?
V PU sa to zauctuje 543/022 -pripocitatelny náklad?

Pekný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

    alexaneta
    podľa môjho názoru nemá pravdu to je len v prípade osobného auta že netreba odviesť DPH z daru alebo predaja lebo tam sme si ani nemali nárok uplatniť odpočet tak nemáme čo vrátiť ale u vás ide o nákladný automobil a ja by som použila §8 ods.3 že aj bezodplatné dodanie tovaru je dodanie tovaru za protihodnotu a teda je predmetom DPH

    NUNA je offline (nepripojený) NUNA

    NUNA
    Nevie mi niekto poradiť ako sa postupuje pri darovaní vozidla, ktoré je zaradené v majetku SZČO a nie je ešte odpísané?
    Ide o staršie vozidlo, ktoré sa pokazilo a jeho oprava by bola finančne náročná, preto sa podnikateľ rozhodol, že vozidlo daruje. ZC nákl. vozidla je 90 tis. Sk.
    Ako sa má darovanie vozidla zaúčtovať v JU (platca DPH) a či je rozdiel pri darovaní podnikateľovi a nepodnikateľovi a aké doklady sú k tomu potrbné doložiť.
    Na porade som našla niekoľko príspevikov ale nie je mi to jasné.
    Za radu vopred ďakujem.

    Darovanie vozidla a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.