Zavrieť

Porady

Výroba drôtených šperkov zo striebra 925 - ako na to, aby to bolo kóšer po stránke predpisov a zákonov?

Dobrý deň,

8 rokov sa ako záľube venujem drotárstvu - výrobe drôtených šperkov. Každý môj výrobok je originál, vypletám ho hodiny. Preto je mi ľúto používať pri výrobe obyčajné bižutérne drôty (napr. meď) a kupujem si drôty zo striebra 925. Toto svoje hobby by som rada povýšila na živnosť a predávala svoje výrobky. Avšak hlavou sa mi preháňa množstvo otázok, na ktoré hľadám odpovede, napr.: 1) Môžem ja ako drotár (= nezlatník) oficiálne pracovať s drahým kovom, keďže ho nebudem taviť ani nijako chemicky spracúvať? Ide iba o mechanické zmeny tvaru drôtu (ohýbanie, obtáčanie, háčkovanie...). 2) Ako je to s puncovaním? 3) Existujú nejaké špecifické zákony, na ktoré by som si pri tomto druhu živnosti mala dať pozor? Ďakujem vopred za dobré rady.

Zuzana
IMG_2062.jpg  
Ag 925 - 01 naramok zo setu - proces vyroby.JPG  
1/1
5 komentárov     zbaliť
Xanti Wau, pekné. Si šikovná a kreatívna.
1zuzana Ďakujem za ocenenie, Xanti. Niečo také vždy poteší.
Tweety Neporadím ale za to tiež pochválim, pekné, vkusné šperky, šikovné.
mareko Peknéééé veľmi pekné
Žabinka ja som síce zlatová, nie strieborná, ale chválim, naozaj peknučké..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    1. Môžeš
    2. Puncuje len oprávnená firma
    3. Samozrejme, že áno

    Remeselné živnosti - Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky
    Skupina 111
    http://www.google.sk/url?url=http://...bsrFd0DJTWB_TQ
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Xanti Buchy, to si dal link na remeselnú živnosť, a tú aby dostala tak na to potrebuje oprávnenie, tj. skončenú školu alebo certifikáty . Túto živnosť si nemôže bez vzdelania otvoriť len tak mirnix dirnix... čiže jediné riešenie je očividne len sa vrátiť do školy a urobiť si výučný list alebo maturitu v tomto obore. Treba hľadať školy kde sa to tak dá.
    buchač Existujú kurzy....na nete plná prdel.
    Xanti Buchy, známa len bufet s varením jedál teda z polotovarov otvoriť chcela a musela chodiť do školy aby si spravila výučný list kuchár ... to neni také, kurzov plná prdel .. toto je o remesle, i o vzdelaní... to len na škole zrejme sa bude dalo urobiť. Ale zadávateľka má dalšie info čo by trebalo asi robiť ...
    1zuzana Ďakujem vám obidvom za užitočné rady, avšak tiež si myslím, že na remeselnú živnosť mi len tak hocijaký kurz stačiť nebude. Musí byť oficiálne vyštudovaná škola. Principiálne však ide o to, že na to, aby som sa venovala drotárine s drôtmi z bežných kovov, mi zlatnícku školu študovať netreba. Môžem z toho vyrábať a predávať, čo chcem. Akurát neviem, ako to je, keď ohýbam strieborné drôty. Som z toho fakt jeleň... Ešte sa skúsim opýtať v ÚĽUVe, na živnostenskom a na puncovom úrade. Každopádne vám ďakujem za ochotu.
    Žabinka na živnostenskom úrade ti určite poradia, čo všetko potrebuješ doložiť, aby si mohla prevádzkovať príslušnú živnosť..
      zbaliť

    Výroba drôtených šperkov zo striebra 925 - ako na to, aby to bolo kóšer po stránke predpisov a zákonov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.