Zavrieť

Porady

ako osetrit obuv aby nepachla?

som živnostík
Mam kozene topanky asi dvojrocne.A zacinaju mi velmi pachnut aj ked si stale menim ponozky a mam ich odlozene na dobre vetratelnom mieste.Daju sa nejako osetrit?Nosim ich rad a skoda ich vyhodit.neviete co s nimi?
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Existujú rôzne spreje, ktoré neutralizujú nepríjemný pach obuvi. V dobrom obchode s obuvou ti určite vedia poradiť aký použiť.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Predávajú ich aj bežne v drogériach. Ešte doplním, že existujú aj príjemné spreje na nožičky.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Nám sa doma osvedčilo používať výhradne ponožky zo 100%bavlny.
0 0
stefanf stefanf

stefanf je offline (nepripojený) stefanf

som živnostík
Vdaka,skusim,to.Prijemny den.
0 0
jolaj jolaj

jolaj je offline (nepripojený) jolaj

smith Pozri príspevok
Existujú rôzne spreje, ktoré neutralizujú nepríjemný pach obuvi. V dobrom obchode s obuvou ti určite vedia poradiť aký použiť.
Okrem toho je dobre /podľa rád starej mamy/ skúsiť: do starých tenkých ponožiek nasýpte prášok do pečiva a na noc vložte do topánok - mali by prestať páchnuť. Za skúšku to stojí !
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

jolaj Pozri príspevok
Okrem toho je dobre /podľa rád starej mamy/ skúsiť: do starých tenkých ponožiek nasýpte prášok do pečiva a na noc vložte do topánok - mali by prestať páchnuť. Za skúšku to stojí !
...ja používam sódu bikarbónu. Tá je vhodná na akékoľvek pachy (napríklad aj "nočníkové nehody").
0 0
mito009 mito009

mito009 je offline (nepripojený) mito009

umyvat si nohy
0 0
jolaj jolaj

jolaj je offline (nepripojený) jolaj

mito009 Pozri príspevok
umyvat si nohy
...výýýborný nápad...raz za čas aj to treba vyskúšať...možno to pomôže...
0 0
alena alena

alena je offline (nepripojený) alena

v predajni obuvi som kúpila špeciálne supertenké vložky do topánok na takéto prípady, 6 párov stojí asi 200 Sk - zahraničný výrobok. Nedávno som podobný výrobok objavila aj v drogérii - 4 páry asi 100 Sk - náš výrobok. Zatiaľ mám odskúšaný len ten drahší, lebo som ho skôr kúpila a s tým som veľmi spokojná.
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

jolaj Pozri príspevok
Okrem toho je dobre /podľa rád starej mamy/ skúsiť: do starých tenkých ponožiek nasýpte prášok do pečiva a na noc vložte do topánok - mali by prestať páchnuť. Za skúšku to stojí !
Syn nedavno prisiel, ze musi asi vyhodit botasky, lebo strasne smrdia. Skusila som prasok do peciva a naozaj to pomohlo. Teraz koluju ponožky s práškom do pečiva medzi topánkami a naozaj pohlcujú pachy. Keby sa dalo oceniť, tak pridam bod, ale nejde. Je to lacné a účinné.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Ja som u nás v drogérke natrafila na také srandičky, boli to také drevenné guličky a napustené boli vôňou. Mali tam vtedy asi 15 rôznych vôní.
Jeden pár som kúpila, boli s jazmínovou vôňou, a celkom dlho to vydržalo. Akurát som ich neprekladala z topánok do topánok, ale boli stále len v jedných čižmách. Asi za to to tak dlho voňalo, lebo bolo už od toho všetko napáchnuté... neviem
0 0
evanina evanina

evanina je offline (nepripojený) evanina

Mám tiež veľmi dobrú skúsenosť s voňavými guličkami. Najlepšie sú so škoricovou vôňou. Nie sú drahé jedna stojí 25.- Sk
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Niekedy bola dostať v drogériách JASA. Predávali ju aj s rozstrekovačom.Tá pohlcuje pachy. Ale už asi vypadla z predaja.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

A ten prášok do pečiva len nasypete do topánok? Obuješ a ideš? :-))))
0 0
ritzo ritzo

ritzo je offline (nepripojený) ritzo

mam s tim svoje skusenosti a fakt mi pomohlo jedine::: a to pouzivat ponozky zo 100% bavlny cize ani 1% nieco ine len 100% bavlna...inac pomaha na zapach obuvi aj krieda na noc...
0 0
karol.pukancik karol.pukancik

karol.pukancik je offline (nepripojený) karol.pukancik

skús použiť dezinfekciu. Pach spôsobujú baktérie, ktoré rozkladajú pot na nohách. Baktérií sa zbavíš dezinfekciou. Na nohy môžeš v kľude použiť 1% roztok SAVA (takého na bielenie prádla a dezinfekciu, nie SAVO WC !!!) tak že ho dáš do lavóra s vlažnou vodou a budeš si tam močiť aspon 10 minút nohy najprv umyté mydlom. Potom znova umyť mydlom. Pokožka bude riadne odmastená, potom použi najaký krém. Ak máš na nohách nejakú ranku tak ich do sava nemoč, dosť by to štípalo. V tom prípade použi iný, najlepšie alkoholový dezinfekčný prostriedok - veľmi dobrý je SEPTODERM spray - dá sa kúpiť v lekárni cca 120 SK.
Zároveň je potrebné dezinfikovať aj obuv, ale dezinfekciu musí predchádzať mechanická očista - čiže starou zubnou kefkou, vodou a nejakým práškou vičistíš interiér topánok, necháš usušiť a dezinfikuješ. Doporučujem alkoholový prípravok Septoderm, alebo Spitaderm, sú bez zápachu, alkohol rýchlo vyprchá a boty sú suché resp. vodný 2% roztok INCIDURU. Všetko sú to dezinfekčné prostriedky ktoré sa bežne používajú, daju s kupiť v lekárni alebo ak máš známu zdavotnú sestru, pár kvapiek ti isto zoženie.
Aby nemali baktérie čo rozkladať, treba obmediť potenie - výber vhodnej priedušnej obuvi (s dierkami), denne meniť ponožky, denne umývať nohy, dezinfikovať ich aspoň 1x týždenne, a proti poteniu nôh sa používa odvar z dubovej kôry (predávajú ako čaj v lekárni) v ktorom sa močia nohy.
Verím že Ti to pomôže.
KP
0 0
flopnr flopnr

flopnr je offline (nepripojený) flopnr

Myslím že by ti nemalo byť ľúto starých páchnucich topánok, radšej ich vyhoď a kúp si nové. Na zdraví netreba šetriť, môžeš chytiť na nohy ešte pleseň, ktorou môžeš nakaziť aj druhých a ten zápach z topánok už nikdy nedostaneš preč!
0 0
jolaj jolaj

jolaj je offline (nepripojený) jolaj

Dada Pozri príspevok
A ten prášok do pečiva len nasypete do topánok? Obuješ a ideš? :-))))
Prášok do pečiva nasyp do starých tenkých ponožiek /čistých/ a vlož do topánok trebars cez noc, ráno z topánok vyber, obuješ a možeš ísť...
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
jolaj Pozri príspevok
Prášok do pečiva nasyp do starých tenkých ponožiek /čistých/ a vlož do topánok trebars cez noc, ráno z topánok vyber, obuješ a možeš ísť...
A pridáva sa aj múka? ak áno, tak aká?
0 0
jolaj jolaj

jolaj je offline (nepripojený) jolaj

ondrejvla Pozri príspevok
A pridáva sa aj múka? ak áno, tak aká?
...skús /podľa vlastného uváženia/a trošku posoľ... a daj vedieť, aký to malo účinok...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať