Zavrieť

Porady

Autonehoda

Dobrý večer. V stredu som mala menšiu nehodu ťukla som do jedného auta. Hneď ako sa to stalo som vystúpila z auta a išla som pozrieť škody. Moje bolo v poriadku a druhé malo preliačené dvere tak som povedala majiteľovi poškodeného auta že to zapíšeme a sa dohodneme ale on sadol do auta a odišiel. Dnes však prišiel za mnou aby som mu škodu zaplatila. Môže odo mňa žiadať náhradu škody alebo na mňa podať trestné oznámenie keď bol on ten kto odišiel? ďakujem
Xanti Ktohovie či nemal vypité, a preto to nechcel riešiť. Aby náhodou neprišla polícia a nedopadol horšie, a ak vytriezvel tak sa obačil a skúša to ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    bubkoch lenze v tomto pripade neslo ani o nehodu ani o skodovu udalost, pretoze nebola splnena ZAKLADNA podmienka pre vznik skodovej udalosti alebo dopravnej nehody: vznik skody ...
    ak po udalosti obaja prehlasia ze ziadna skoda nevznikla a obaja odídu prec, nic sa nestalo, nebol ziaden dovod volat policiu. toto je pripad ktory tu riesime.

    ak nasledne o niekolko dni jeden z ucastnikov vyhlasi ze mu vznikla skoda, tak ma smolu. moze to byt vychcalek, ktory si udajnu skodu mohol sposobit kedykolvek po "udajnej" nehode ... svedkovia udalost mohli vidiet, ale to je tak vsetko, svedkovia nevedia o skode, ci nejaka vznikla alebo nie ... ak sa ucastnici rozisli s tym ze skoda nevznikla, nic tym neporusili ...
    ak neakceptuje dohodu o sprave pre poistovnu, nema narok cokolvek ziadat ...
    a tu by este hrozilo riziko ze ked si skodu urobil az neskor, poistovna by mohla "vinnika" obvinit z poistneho podvodu ... ja by som to neriskoval a kaslal na neho ...

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    no pokiaľ to bolo tak, ako hovoríš, že pri tvojej snahe spísať správu o nehode a riešit to cez tvoju poisťovňu, kde máš PZP to on odmietol, resp. sadol do auta a odišiel preč, tak nemá od teba žiadne právo žiadať náhradu škody, s kľudným svedomím ho pošli do prdele. Ako on vie (mám na mysli predbežné vyčíslenie škody a pod.) vyjadriť, akú veľkú škodu si mu spôsobila? Na základe čoho vie danú sumu zdokladovať?

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    v podstate mas dve moznosti, pokial to skutocne je/bolo tak ako pises (ako "prisiel za tebou" ? odkial vedel kto si, kde byvas, kde ma za tebou prist ? ):
    1. spisete dodatocne spravu o nehode, nahlasis to svojej PZP poistovni a vec pre teba konci
    2. ak nepristupi na bod 1., kasli na neho ... ako dokaze ze druhy ucastnik si bola ty ? ze si mu to sposobila ty ?
    misoft Ešte je možnosť 3.: nech si zoženie svedkov, ktorí to videli. A milému "chytrákovi" nech oznámi, že môže na neho podať TO pre vydieranie....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.