Zavrieť

Porady

plnenie poistovne po úraze.autonehoda

Ahojte stala sa mi vazna autonehoda.bola dost vazna lebo som dost dloho lezal v nemocnici a viackrat mi aj operovali hlavu.Nakolko si platim urazovu poistku tak som po skonceni PNky vypisal vsetky papiere a odniesol do poistovne.
Nasledne mi prisiel papier ze mi priznavaju urcitu sumu za dobu PNky a za dobu v nemocnici ktora jed dost smiesna.je pravda ze som dostal tolko presne ako som podpisal a dohodol v zmluve. s tym ze trvale nasledky sa prejednavaju po roku.v poistke mam este nejake pripoistenie bolestne co vobec neviem co je a ani oni sa o tom nezmienuju.
co mozem este od nich cakat.
Lekar mi aj vypisoval nejaky papier s obodovanim urazu ale neviem ci to plati aj pre mna alebo je to iba pri pracovnych urazoch.
Pretoze rozmyslam ci sa mi vobec oplati platit poistku pretoze to co som dostal tak som im uz niekolkokrat zaplatil.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Monča je offline (nepripojený) Monča

    Monča
    Moja neter mala nehodu pre 4 trokmi v deň svojich 17 narodenín. vyše 2 týždňov v kóme, 3 mesiace na psychiatrii. Ale našťastie sa z toho nejak dostala. Nemala žiadnu poistku, lebo vyrastali iba s mamou a nebolo z čoho platiť. Najali si však právnika. Odškodnenie dostala zo zákonnej poistky auta, s ktorým havarovali. Bolo to vyše 150 tis., dávali ešte návrh na zvýšenie + rok dostávala nejaké kompenzácie zo sociálky. Sama pani doktorka na neurológii povedala, že dostala málo bodov, všetko závisí od tých. Ja by som asi tiež hľadala niekoho, kto sa v tom vyzná.

    abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

    abcd.kates
    bolestné znamená že ti zaplatia za pobyt v nemocnici a za celú dobu čo budeš na PN-ke. Vo všetkých poisťovniach sa trvalé následky posudzujú až po 1 roku, je to preto, lebo dovtedy sa vykrištalizuje tvoj stav - či zanechá tento úraz následky aj do budúcna. A prečo si sa nepoistil aj na úrazy ktoré nezanechajú následky? (keď si sa už poisťoval, myslel by som na to, že úrazy bez následkov sú oveľa častejšie), na slovensku to robí len(o čom ja viem) jediná poisťovňa - ja som tam tiež a mala som s tým skúsenosť.

    zigi je offline (nepripojený) zigi

    zigi
    ale ja som mal v zmluve pripoistenie denne a nemocnicne{to som dostal} a bolestne bolo dalsie pripoistenie a otom nenapisali nic.neviem no napisal som im do poistovne ze co to je tak som zvedavy co odpovedia.a tie body co pisal doktor sa pocitaju az pri posudeni o rok alebo naco doktor napisal spravu na dve strany?

    abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

    abcd.kates
    zigi Pozri príspevok
    ale ja som mal v zmluve pripoistenie denne a nemocnicne{to som dostal} a bolestne bolo dalsie pripoistenie a otom nenapisali nic.neviem no napisal som im do poistovne ze co to je tak som zvedavy co odpovedia.a tie body co pisal doktor sa pocitaju az pri posudeni o rok alebo naco doktor napisal spravu na dve strany?
    Doktor písal správu na dve strany zrejme aby mal on z toho body - veď vieš do zdravotných poisťovní čo mu preplácajú. A tie dve strany sú o terajšom tvojom zdrav. stave a zrejme popis čo a ako sa to stalo, čo budú potrebovať a vyžadovať na posúdenie do roka.

    abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

    abcd.kates
    zigi, potom daj vedieť čo ti odpísali z tej poisťovne, som na to zvedavá. Držím palce.

    zigi je offline (nepripojený) zigi

    zigi
    Ja len nechapem ze ludia si rezu malicky aby dostali neskutocne peniaze od poistovne.a ja som bol 8mesiacov mimo.40 dni v nemocnici,z dvoch stran otvorena hlava... a dostal som 800e. tak za co dostavalu oni peniaze?

    zigi je offline (nepripojený) zigi

    zigi
    Tak poistovna mi poslala ako bolestne 149€ a ze sa ospravedlnuju.tak parada.Neviem ci mam ist za pravnikom sa poradit ci sa s tym da nieco robit alebo kaslat na to.

    zigi je offline (nepripojený) zigi

    zigi
    Neviete mi niekto poradit ci mam narok na odskodne z poistky ked som si nehodu zapricinil sam?alebo iba ak mi niekto sposobil ujmu na zdravi.nieco ako za vytrpenu bolest.

    ja.nus.ka34 je offline (nepripojený) ja.nus.ka34

    ja.nus.ka34
    Tak ja si potom mozem gratulovat,lebo ja som si zlomila 1 aprila ruku a marodila som dva a pol mesiaca a dostala som necelych 22000 sk......Sice tam mam trvale nasledky,lebo sa mi poskodil nerv,ale aj tak som asi dobre obisla....Po roku sa ozvem na trvale nasledky,uvidim co povedia.....Je mi ta luto,lebo to si fakt nedostal nic za tu vytrpenu bolest.....

    zigi je offline (nepripojený) zigi

    zigi
    a za co si dostala tych 22tis.lebo ja som dostal za pobyt v nemocnici a za PNku ale nic viac.A trvale nasledky, ked mi otvarali na dvoch miestach hlavu a jedna strana je iba zasrubova ze sa uz nikdy nezrastie,to je asi nic

    ja.nus.ka34 je offline (nepripojený) ja.nus.ka34

    ja.nus.ka34
    Tak ja mam poistku uzavretu v Alianzi ,mam to cisto urazove poistenie.A tie peniaze som dostala za denne odskodne za dobu nevyhnutneho liecenia......No mozem povedat ze som bola prekvapena aj ja sama ked prislo vyrozumenie.......a za trvale nasledky este len cakam po roku,teda dufam ze mi aj tam nieco daju....takze to budem vediet az v aprili....A ty s tvojou hlavou nemas trvale nasledky????Ved to si mal mat napisane v sprave od osetruj. lekara,co si daval poistovni,ci budes mat alebo mas trvale nasledky....nerozumiem tomu.....
    Naposledy upravil ja.nus.ka34 : 23.09.09 at 16:19

    zigi je offline (nepripojený) zigi

    zigi
    tak trvale nasledky sa budu presetrovat az po roku cize v oktobri tak uvidim.ale denne odskodne a odskodne za dobu nevyhnutneho liecenia som dostal tolko kolko som mal v zmluve ja len ci sa neplati este nieco okrem toho ako bolestne za vytrpenu bolest.alebo nieco take.Inak doktor mi vypisal body na 2strany a on presne hovoril ze za 1den bod je okolo 13€ ale kde s tym mam ist?lebo v urazovej to maju na haku asi.

    ja.nus.ka34 je offline (nepripojený) ja.nus.ka34

    ja.nus.ka34
    Trvale nasledky sa vyplacaju az po roku a aj to sa musim vraj chodit stazovat ze ma ta ruka boli...Ale u teba je to ine,ty mas viditelne trvale nasledky....a o tom bolestnom som nepocula,myslim ze kazda poistovna ti vyplati len to co mas uvedene v zmluve.A tie body to si nemal odovzdat na poistovni????Chod tam a spytaj sa ich priamo nato,alebo chod k lekarovi a spytaj sa jeho ze kedy a kde sa to ma odovzdat.Mne lekarka dala hromadu papierov do ruky a povedala mi aby som to vsetko dala do obalky a poslala na poistovnu.

    zigi je offline (nepripojený) zigi

    zigi
    Monča Pozri príspevok
    Moja neter mala nehodu pre 4 trokmi v deň svojich 17 narodenín. vyše 2 týždňov v kóme, 3 mesiace na psychiatrii. Ale našťastie sa z toho nejak dostala. Nemala žiadnu poistku, lebo vyrastali iba s mamou a nebolo z čoho platiť. Najali si však právnika. Odškodnenie dostala zo zákonnej poistky auta, s ktorým havarovali. Bolo to vyše 150 tis., dávali ešte návrh na zvýšenie + rok dostávala nejaké kompenzácie zo sociálky. Sama pani doktorka na neurológii povedala, že dostala málo bodov, všetko závisí od tých. Ja by som asi tiež hľadala niekoho, kto sa v tom vyzná.
    A ja asi tazko mozem chciet peniaze zo zakonnej poistky ked som havaroval sam na aute a nezapricinil mi to nik iny ako len ja.ci?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.